Zielone oczy - co oznaczają i co mówią o człowieku? Jak malować oczy zielone?

Zielone oczyZielone oczy są bardzo rzadkie, może się nimi pochwalić zaledwie do 2-4% populacji. Ten kolor tęczówki częściej występuje u mieszkańców północnych krajów, zwłaszcza europejskich. Co mówi o Tobie ten kolor oczu, jakie zalety i wady ma posiadanie oczu zielonych oraz coś dla pań; jak malować się, aby podkreślić urok naszych zielonych tęczówek?

Genetyka: jak dziedziczy się zielony kolor tęczówek?

Zielone oczy uważane są za tajemnicze, bardzo często jednak niezwykle atrakcyjne. Zielone oczy zwykle współwystępują z ciemnym lub rudym kolorem włosów (z rudym w prawie 90%!), ale zdarzają się również u blondynek.

Teraz ciekawa informacja dla posiadaczy zielonych oczu, którzy planują powiększenie rodziny. Kiedy narodzi się dziecko z zielonymi oczami? Będzie tak jedynie w kilku przypadkach:

 • gdy oboje rodzice będą mieli zielone oczy;
 • gdy jedno będzie mieć oczy niebieskie (lub szare), a drugie zielone;
 • gdy będą mieli niebieskie (lub szare) oczy lub przynajmniej jedno z nich ma rodzica z zielonymi oczami.

Gdy przynajmniej jedno z rodziców ma oczy brązowe, geny ich są za silne, aby oczy zielone mogły wystąpić u dziecka, zdarza się to bardzo rzadko.

Oczy zielone - co mówią o Tobie?

Masz zielone oczy i chcesz wiedzieć, co ich barwa mówi o Twoim charakterze i sposobie bycia? W takim razie na pewno zainteresują Cię zamieszczone niżej informacje. Zielonoocy:

 • są osobami bardzo kreatywnymi, lubią tworzyć, mają zmysł artystyczny;
 • lubią działać i są odpowiedzialni;
 • dobrze pracują pod presją czasu;
 • lubią wyzwania i nowe doświadczenia;
 • są lubiani, maja dużo znajomych, oceniani są jako ludzie dobrzy i godni zaufania;
 • są osobami silnymi psychicznie;
 • bywają nieufni i nazbyt ostrożni w relacjach z innymi ludźmi;
 • w związku osoba o zielonych oczach może wykazywać tendencję do dominacji, ale jest wobec partnera szczera i lojalna;
 • mogą mieć problem z przyjmowaniem pochwał i komplementów, bywają nieśmiali, czasami zakompleksieni;
 • bywają introwertywni i wycofani w relacjach, jest tak zwykle, gdy do głosu dochodzi ich twórcza natura.

Osoby zielonookie jawią się nam więc jako ludzie kreatywni, nieco introwertywni, ale szczerzy, lojalni i lubiani w towarzystwie.

Ciekawostki na temat zielonych oczu

Poniżej garść ciekawych informacji na temat osób o zielonym kolorze oczu.

 1. Osoby o zielonych oczach uważane są za bardzo seksowne i atrakcyjne.
 2. Zielone tęczówki mogą mieć związek z wysoką inteligencją, ich posiadacze uznawani są za osoby zdolne lub nawet wybitnie uzdolnione.
 3. Osoby o zielonych oczach uważane są na wiernych przyjaciół i partnerów.
 4. Prawie wszystkie osoby o rudych włosach mają zielone oczy.
 5. Oczy zielone bardzo często zwane są kocimi - owszem koty mają głównie oczy w tym kolorze z domieszką odcienia żółtego, jednak termin kocich oczu odnosi się zwykle do tajemniczego wyglądu zielonych tęczówek - dokładnie tak, jak w przypadku oczu naszych domowych pupili.
 6. Oczy zielone mają niewiele melaminy, więc podobnie jak wszystkie jasne kolory oczu mogą sprawiać, że ich posiadacze są bardziej narażeni na choroby oka, w tym zwyrodnienie plamki żółtej, zaćmę, jaskrę ale i nowotwory skóry.

Zalety i wady posiadania zielonych oczu

Podsumujmy informacje dla posiadaczy zielonych oczu. Do zalet takiego koloru tęczówek należy z pewnością fakt, że zielone oczy są przez innych uważane za bardzo atrakcyjne, ich posiadacze określani są mianem seksownych, atrakcyjnych ale i wiernych oraz godnych zaufania. Do wad posiadania zielonych tęczówek należy, jak w przypadku wszystkich oczu o jasnej barwie, podatność na choroby, w tym schorzenia narządu wzroku oraz choroby onkologiczne.

Zielonookie - jak się malować?

Drogie posiadaczki zielonych oczu, teraz pora na garść przydatnych informacji dla Was. Dowiecie się, jak malować Wasze piękne i wyjątkowe zielone oczy, aby wydobyć głębię z tęczówki i zachwycać uwodzicielskim i nieco tajemniczym spojrzeniem.

Makijaż zielonych oczu

Oczy zielone doskonale czują się w towarzystwie ciemnych cieni: brązów, a nawet czerni. Rewelacyjnie prezentują się w makijażu smoky eyes z mocniej wytuszowanymi rzęsami. To doskonała propozycja dla ciemnowłosych posiadaczek zielonych oczu, ale z powodzeniem i rudowłose mogą malować się w ten sposób. Panie z rudymi i miedzianymi włosami powinny pokochać także cienie w tych kolorach:

 • beże,
 • jasne brązy,
 • miedź,
 • odcienie musztardowe.

Będą doskonale komponowały się z zielonymi tęczówkami. Na co dzień przekonaj się do odcieni nude, w tym cieni beżowych, wieczorem możesz pokusić się o te z brokatem, np. ciemne szarości. Dobrym pomysłem jest postawienie na cienie w kolorze fioletu czy ciemnej fuksji. Przy zielonych oczach unikajmy koloru żółtego oraz innych tonacji zieleni: nie będą dobrze współgrały z kolorem tęczówki.

Makijaż zielonych oczu

Wybierając eyeliner zakup ten w kolorze czarnym, brązowym oraz ciemnoszarym, np. grafitowym. Będą idealne do makijażu na różne okazje. Jakie szminki wybrać dla zielonookiej? Idealnie z zielonymi oczami będą harmonizowały te w kolorze czerwonym, malinowym czy ciemne brązy.

Komentarze

Katarzyna5
Oczy są zwierciadłem duszy. Jedno spojrzenie w oczy może powiedzieć nam o uczuciach i nastroju drugiej osoby. Prawda - ludzie z zielonymi oczami nie lubią zimna i są meteopatami. Są osobami z silnym charakterem, z dużymi ambicjami oraz szeroką wyobraźnią. Lubią wyzwania i są ekstrawertykami . Posiadają niesamowity entuzjazm i radość życia oraz chęć czerpania z niego garściami.