Zapisani sobie - katolicki serwis randkowy

Zapisani sobieKatolickie serwisy randkowe cieszą się w sieci coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób, które szukają życiowego partnera, wyznającego tę samą wiarę i wartości. Jednym z takich portali jest zapisanisobie.pl, na którym katolicy mogą spotkać osoby o podobnych poglądach i wartościach. Jest to portal, który połączył już wiele par.

Popularność portali randkowych oraz pandemia sprzed kilku lat sprawiły, że coraz więcej osób szuka drugiej połowy w sieci. Niestety nie wszystkie randkowe serwisy weryfikują użytkowników, co często kończy się niepotrzebnymi rozczarowaniami. Oszuści to jedno, inną kwestią są życiowe zasady, wyznawane wartości i podejście do wiary. Natomiast użytkownikom głupio jest kogoś pytać podczas pierwszego czatu czy jest wierzący, jakimi wartościami kieruje się w życiu, jakiego jest wyznania lub czy jest praktykującym katolikiem. Zanim więc trafimy w sieci na odpowiednią osobę, tracimy niepotrzebnie czas na ludzi, z którymi nigdy byśmy się nie związali, na tych, którzy w ogóle do nas nie pasują i mają inne wartości. Kilka takich porażek i złych wyborów sprawia, że wiele osób się zniechęca lub traci cenny czas. Właśnie z myślą o osobach, które mają określone wymagania w stosunku do przyszłych partnerów i w kwestii wiary nie chcą szukać kompromisów.

Ile osób korzysta z serwisów randkowych w Polsce?

Jak pokazują różne statystyki, w Polsce każdego miesiąca z serwisów randkowych korzysta około 3 milionów osób. Część z nich to praktykujący katolicy, którzy nie wyobrażają sobie życia z osobą niewierzącą, niepraktykującą lub wyznającą inne wartości. Już sam fakt, że większość takich portali nie prowadzi takich statystyk, rodzi wiele komplikacji. Ponadto brak takich informacji sprawia, że czas poszukiwania choćby w minimalnym stopniu dopasowanego partnera czy partnerki, może trwać bardzo długo. Jeśli dodać do tego odsetek osób, które rejestrują się na takich serwisach dla zabawy, a także tych, którzy podają o sobie nieprawdziwe informacje, przesyłają nie swoje zdjęcia, to poszukiwania drugiej połowy mogą trwać w nieskończoność. Jak zatem wybrać portal randkowy, na którym szybko znajdziemy właściwą osobę i nie będziemy się spotykać z tymi, z którymi łączy nas tylko to, że oni też są singlami?

Tematyczne portale randkowe, czyli takie, na których rejestrują się tylko osoby, wyznające te same wartości co my, pozwala ograniczyć rozczarowania i skrócić czas poszukiwania idealnego partnera do minimum. Gdzie takich szukać i jak dopasować portal najlepszy do nas?

Jak znaleźć najlepszy portal randkowy?

Zamiast szukać wśród tych najpopularniejszych, czy polecanych i reklamowanych w mediach, poszukaj takiego, na którym rejestrują się osoby mające podobne poglądy na życie i kierujące się tymi samymi zasadami jak Ty. Jeśli jesteś fanem wypraw górskich, nie zainteresujesz się urodzonym kanapowcem. Raczej praktykujący katolik nie będzie chciał się związać z ateistą, a weganin z miłośnikiem potraw mięsnych. Dlatego warto szukać portalu, który skupia tylko i wyłącznie osoby wyznające te same wartości, podobny styl życia, wówczas możemy mieć pewność, że poszukujemy we właściwej grupie osób.

Zakochana para
Zakochani

Kiedy wybieramy się na zakupy, od razu idziemy do sklepu, którego asortyment odpowiada naszym oczekiwaniom. Szukając życiowego partnera czy nawet przyjaciela, również warto szukać w grupie docelowej. Tematyczne portale randkowe mogą się pochwalić dużym odsetkiem zadowolonych klientów, a nawet związków, które zakończyły się małżeństwem. Ich skuteczność jest największa, ponieważ rejestrujące się tam osoby, muszą podać szereg szczegółowych informacji i tylko osoby spełniające wymagania zawarte w regulaminie mogą zostać użytkownikiem takiego portalu.

Jak znaleźć odpowiedniego partnera w sieci?

Każdy z nas wyznaje jakieś zasady i ma określone oczekiwania wobec drugiej osoby. Niektórzy naiwnie myślą, że dorosłego można zmienić, że ich wybranek lub wybranka w imię miłości lub rodzącego się uczucia zacznie chodzić do kościoła, przyjmie nasz sposób postrzegania świata i poglądy. Oczywiście jest to niemożliwe, ponieważ mimo dobrych chęci nie można udawać całe życie, kogoś, kim się nie jest. Najczęściej życiowe fundamenty, wartości i zasady, które wyznajemy, wynosimy z domu, dlatego nie warto tracić czasu na spotykanie się z kimś, kto nie spełnia naszych oczekiwań. A tak często dzieje się na randkach z osobami poznanymi w sieci.

Portal Zapisani Sobie

Jeśli chcesz szybko znaleźć partnera na portalu randkowym, kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego serwisu. Takiego, na którą trafiają tylko osoby takie jak Ty. Nie oznacza to oczywiście, że od razy znajdziesz drugą połowę, ale przynajmniej miło spędzisz czas i będziesz szukać w grupie docelowej. Doskonałym przykładem takie portalu jest portal zapisani sobie - katolicki portal randkowy, na którym znajdziesz starannie wyselekcjonowane osoby. Regulamin jasno informuje, dla jakiej grupy użytkowników jest on dedykowany i tylko takie osoby tam spotkasz. Takie podejście do randek z internetu pozwala na szybkie znalezienie życiowego partnera.

Dlaczego katolickie portale randkowe są tak popularne?

Okazuje się, że katolickie portale randkowe w większości przypadków prowadzą bardzo skrupulatną selekcję użytkowników. A jednym z najskuteczniejszych jest zapisanisobie.pl, który może się pochwalić wieloma małżeństwami zawartymi dzięki portalowi. Mimo, że na pierwszy rzut oka zasady uczestnictwa mogą się wydawać bardzo surowe, to właśnie dzięki nim trafiamy do wyselekcjonowanej grupy singli. Jednym z warunków jest bezwzględne wyznawanie wartości chrześcijańskich, kolejnym możliwość zawarcia związku małżeńskiego w kościele. Już te dwie zasady sprawiają, że nie spotkamy na tej stronie osób, które żyją w sposób nieakceptowalny dla katolika.

Podczas zakładania konta na tym portalu użytkownik musi odpowiedzieć na następujące pytania:

  1. Stan cywilny
  2. Wykształcenie
  3. Wzrost
  4. Czy posiada już dzieci?
  5. Czy chcesz mieć dzieci w przyszłości oraz jak dużą rodzinę chce mieć?
  6. Czy uczestniczysz we mszy i jak często?
  7. W jakiej branży pracujesz?
  8. Jaki jest twój stosunek do alkoholu i jak często po niego sięgasz?
  9. Jaki jest twój stosunek do tytoniu?

Zakładając profil musisz napisać kilka słów o sobie, podać słowa kluczowe, po których można Cię odnaleźć, uczestnik powinien w tym miejscu wpisać cechy charakteru lub wyglądu. Następnie wypisujemy cechy charakteru i wyglądu potencjalnego partnera. Wpisujemy również co jest dla nas najważniejsze w życiu, jaki mamy stosunek do wiary, do aborcji, czystości przedmałżeńskiej, opowiadamy o swojej pracy lub nauce, a także swoim hobby i możemy dopisać jeszcze coś do siebie.

Po obejrzeniu profilu, już na starcie możemy się zorientować czy trafiliśmy na potencjalnie właściwą osobę. Po przejrzeniu kilku czy kilkunastu profili możemy wybrać osoby, które chcemy bliżej poznać. Po przeprowadzeniu selekcji na podstawie zebranych danych, możemy też poświęcić więcej czasu na wybranie osób atrakcyjnych dla nas fizycznie, co pozwala na zmniejszenie ilości kandydatów lub kandydatek o kolejne osoby. I w ten sposób zacieśniamy krąg użytkowników, wśród których będziemy poszukiwać odpowiedniej osoby.

Tematyczne portale randkowe - przykłady

Okazuje się, że oprócz katolickich portali znajdziemy całą gamę tematycznych serwisów randkowych. Są takie, które skupiają graczy z całego świata, muzyków, wegetarian, wegan, niepełnosprawnych, lekarzy, muzułmanów, rolników i wiele innych. Jak widać coraz więcej serwisów stawia na szczegółową selekcję użytkowników i maksymalne ich dopasowanie już na starcie. Takie działania, choć na pierwszy rzut oka mają niewiele wspólnego z miłością i są mało romantyczne, finalnie przynoszą wiele korzyści i pozwalają na szybkie znalezienie życiowego partnera bez przykrych rozczarowań i randek, o których chcielibyśmy zapomnieć, zanim jeszcze się zaczęły.

Czy rejestrując się na portalu randkowym trzeba być szczerym?

Absolutnie szczerość powinna być zasadą, zgodnie z którą wypełniamy formularz zgłoszeniowy na portalu randkowym. Podobnie jak my oczekujemy, że osoby, które korzystają z takiego serwisu podają prawdziwe dane. Tak my powinniśmy napisać prawdę o sobie oraz naszych oczekiwaniach wobec drugiej osoby. Takie postępowanie nie tylko pozwoli nam szybko znaleźć osobę, który spełnia nasze oczekiwania, ale też uniknąć nieporozumień i rozczarowań. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli skłamiemy to właśnie nieprawdziwa informacja sprawi, że ktoś będzie chciał nas poznać bliżej. A kiedy zorientuje się, że został okłamany zrezygnuje z tej znajomości, co nie będzie dla nas miłą sytuacją.

Linki:

Komentarze

Wiolka
Aplikacje randkowe to nie tylko fantastyczne narzędzie dla introwertyków lub osób nieśmiałych, to narzędzie dla każdego, kto nie ma czasu, sił i chęci na zagadywanie w realu. To narzędzie dla każdego, kto chce poznać drugą połówkę. Należy jedynie wierzyć we własną wartość, umiejętnie przekazywać swoje pozytywne strony charakteru - jednak aby się tego nauczyć, należy uzbroić się w cierpliwość, która z czasem na pewno zaprocentuje.