Wakacje - jak zapewnić opiekę dla zwierząt podczas swojej nieobecności?

Opieka nad zwierzętamiPlanowanie wakacyjnego wyjazdu to zazwyczaj przyjemna część każdego urlopu. Problemem może być jednak sytuacja, w której nie możesz zabrać ze sobą ukochanego czworonoga. Co wówczas zrobić ze swoim pupilem? Poznaj możliwe scenariusze i wybierz optymalny wariant dla siebie i swoich zwierząt.

Co zrobić z psem na czas wyjazdu?

Każdy psiak potrzebuje regularnego karmienia oraz odpowiedniej ilości ruchu. Niektóre czworonogi już po dobie spędzonej w samotności wykazują zachowania motywowane lękiem separacyjnym. Każdy właściciel pieska wie, że niektóre z nich źle znoszą nawet wyjście właścicieli do pracy. Tym bardziej trzeba się nimi odpowiednio zająć na czas wyjazdu na przynajmniej kilka dni.

Co zrobić wówczas z psami? Pierwsze skojarzenie większości z nas to zostawienie psa u zaufanej osoby, która zgodzi się nim zająć. Jednak nawet jeśli ktoś wyjdzie z taką inicjatywą samodzielnie, warto podejść do takiej propozycji z rozsądkiem i zastanowić się, czy dana osoba wie o takiej opiece wystarczająco dużo. Idealny kandydat na psiego opiekuna powinien:

  • posiadać wystarczającą przestrzeń - mieszkanie, gdzie psiak będzie mógł znaleźć własny kąt;
  • umieć wyczuć psa i znać jego nawyki;
  • mieć elastyczny plan dnia - psy potrafią dostosować się do trybu życia swojego właściciela jednak, kiedy zwierzę tymczasowo trafia pod czyjąś opiekę, to ta osoba powinna móc dostosować swój dzień. Indywidualne podejście jest niezwykle ważne i jeśli pies lubi długie spacery, musimy zapewnić mu taką możliwość.

Kto może zostać opiekunem Twojego psa?

Wiesz już, czego potrzebuje pies, który trafia do kogoś na czas Twojego wyjazdu. Czas odpowiedzieć sobie na pytanie, kim mogłaby być ta osoba? Ułatwimy Ci poszukiwania, podpowiadając osoby najczęściej wybierane do opieki nad zwierzętami:

  • rodzice - często dobrze znają psa i mają z nim stały kontakt, co sprawia, że pies może czuć się bardziej komfortowo i bezpiecznie w ich towarzystwie.
  • sąsiedzi - jeśli Twój pies trafi do sąsiada, zdecydowanym plusem będzie fakt, że środowisko czworonoga nie zmieni się znacząco. Trafi co prawda do obcego mieszkania, jednak spacery będą odbywać się w dobrze znanej okolicy.
  • przyjaciele domu - ktoś, kto często u Ciebie bywa. Wówczas pies będzie miał większe zaufanie, a także zminimalizujesz ryzyko strachu i ewentualnej agresji psa.
  • petsitterzy - to profesjonaliści i osoby z pasją, zajmujący się opieką nad zwierzętami na czas nieobecności właścicieli pupili. Pracują na zasadzie wynajmu na konkretny okres czasu lub są zatrudniani do regularnej opieki. Mogą opiekować się zwierzęciem w domu właściciela, co pozwala na minimalizację stresu u psa związanego z przemieszczaniem się do nowego środowiska.

Profesjonalna opieka dla psów

Alternatywą dla przysługi bliskiej osoby mogą być różnego rodzaju profesjonalne usługi opieki nad zwierzętami (pies jest przykładem, ale dotyczy to także innych zwierząt). W sieci nie brakuje ogłoszeń osób, które oferują pomoc przy opiece nad czworonogami. Wyprowadzają psy, karmią je i dbają o ich potrzeby. Tutaj można wyróżnić dwa rodzaje tego typu usług:

  • kiedy opiekun odwiedza psa w Twoim domu, aby zadbać o pożywienie, wyjść z nim na zewnątrz i ewentualnie podać leki.
  • kiedy zapewniasz pobyt psa u opiekuna.

Hotel dla psów

Hotel dla psów to kolejna alternatywa opieki. Profesjonalne placówki, które regularnie przyjmują psich gości są odpowiednio przygotowane do opieki. Wśród personelu znajdziesz profesjonalistów, behawiorystów, którzy dbają o najwyższy komfort psów.

Korzystanie z hotelu dla psów jest niezwykle proste - wystarczy omówić warunki przyjęcia psa i stawić się z nim przed wyjazdem. Psy przebywają w dogodnych warunkach, zapewniających im odpowiednią ilość ruchu oraz możliwość zabaw i interakcji z innymi zwierzętami. Dodatkowo, opieka dzienna obejmuje także kwestie zdrowotne, a personel jest gotowy zapewnić pomoc w razie potrzeby.

Gdzie można znaleźć opiekuna lub hotel dla psa?

Jednym z najbardziej wygodnych sposobów na znalezienie opieki jest skorzystanie z platformy internetowej animalhotels.com. Jest to specjalistyczna strona, która gromadzi oferty różnych opiekunów oraz hoteli dla zwierząt, w tym dla psów.

Korzystając z animalhotels.com, możesz mieć pewność, że Twój pies będzie w dobrych rękach, bez względu na to, czy zdecydujesz się na opiekuna odwiedzającego w domu, czy na pobyt w hotelu dla zwierząt. Strona umożliwia szybkie i wygodne porównanie różnych opcji oraz znalezienie idealnego miejsca dla Twojego pupila podczas Twojej nieobecności.

Komentarze