Tatuaże zwierzęta - motywy, znaczenie, wzory, symbolika

Tatuaże zwierzątTatuaże zwierzęta od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jedni wybierają je, kierując się względami estetycznymi, inni traktują zwierzęce dziarki jako rodzaj talizmanu. Sprawdź, co oznaczają malunki na ciele z poszczególnymi zwierzętami i który tatuaż pasuje do Ciebie.

Zwierzęce motywy są jednymi z najczęściej wykonywanych w studiach tatuaży. Coraz większą popularnością cieszą się również przestrzenne wilki, słonie i kruki, wypełniane różnymi odcieniami szarości. Tego typu rysunki na ciele wyglądają bardzo naturalnie, wprost demonicznie i przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Wśród subtelnych dziarek damskich królują drobne kolorowe motyle, papugi, kanarki i kolibry. Natomiast motyw jaskółki od kilku lub nawet kilkunastu sezonów pozostaje jednobarwny, w kolorze czarnym lub granatowym.

Tatuaże ze zwierzętami zdobiły ludzkie ciała już w starożytnej Grecji, Rzymie i Egipcie. Wówczas wykonywano je ze względu na totemiczne znaczenie. Roślinne dziarki ze zwierzętami do dziś są malowane również jako element plemiennych rytuałów, które mają zapewnić pomyślność, zdrowie lub wspierać poszczególne cechy osobowości. Obecnie większość osób docenia głównie walory estetyczne takich motywów. Choć jak twierdzą tatuażyści, trend ten się powoli zmienia. Od kilku lat coraz częściej decydujemy się na zwierzęcy motyw, kierując się symboliką lub mocą malunków na ciele, w które wierzono w starożytności.

Jak wybrać motyw zwierzęcego tatuażu?

Zastanawiasz się nad atramentem przedstawiającym jedno ze zwierząt i nie wiesz, czy zdecydować się na portret domowego pupila, potężnego drapieżnika czy też subtelnego motyla? Każdy z nich prawdopodobnie będzie bardzo ozdobny i piękny, ale czy każda z tych dziarek będzie aktualna przez całe Twoje życie?

Tatuaż z motylem - znaczenie

Wybierając tatuaż-zwierzę, które będzie zdobić Twoje ciało przez długie lata, warto poszukać takiego, które oprócz walorów estetycznych niesie ponadczasowe przesłanie takie, które będzie aktualne za 10, 20, a nawet 30 lat. Doskonałym wyborem są tatuaże ze zwierzętami, które symbolizują cechy osobowości, przedstawiają życiowe marzenia lub pełnią funkcję talizmanów na całe życie.

Tatuaże z kotami - znaczenie, wzory, symbolika

Tatuaże z kotami, do których można zaliczyć zarówno ogromne dzikie koty, jak i słodkie domowe kocięta - bez względu na pochodzenie i wielkość danego gatunku, wszystkie atramenty z kotami wyrażają duchową mądrość, rozwagę, lojalność, spryt, psychiczną i fizyczną siłę. Wśród kocich dziarek największą popularnością się realistycznie wyglądające przestrzenne drapieżniki oraz graficzne ich wizerunki. Wśród kocich tatuaży spotkamy również słodkie nieco przerysowane portrety domowych pupili, którymi zdobią ciało zagorzali fani kotów.

Tatuaż z tygrysem lub lwem
Będzie doskonałym talizmanem dla osób, które chcą dodać sobie odwagi, wzbudzić respekt i szacunek u innych. Dziarkę z lwem lub tygrysem wybierają najczęściej osoby niezależne, ceniące wolność, a także indywidualiści, którzy w życiu zawsze zdobywają to, czego chcą. Na taki tatuaż powinny się decydować również osoby, które mają swój własny pomysł na życie i nie potrafią go przeforsować lub przekonać do niego osób ze swojego otoczenia. Dziarka z potężnym drapieżnikiem to talizman, dzięki któremu indywidualiści zdobędą siłę do działania i przestaną się oglądać na innych podczas realizacji swoich planów.

Tatuaż z kotem dachowym
To symbol sprytu i lojalności oraz wrodzonej mądrości, która może wzbudzać u innych niepewność, a nawet lęk. Kto powinien zdecydować się na taki właśnie motyw body artu? Osoby powolne, którym brakuje życiowego sprytu i kreatywności.

Tatuaże z gadami i płazami - znaczenie, wzory, symbolika

Dziarki z gadami należą do najbardziej oryginalnych i najciekawsze motywów tatuaży. Najczęściej zdobimy ciało wizerunkami żółwi, węży, jaszczurek i żab. Dziarki z tą grupą zwierząt symbolizują duchowe odrodzenie, życiową cierpliwość i pokorę. Na taką ozdobę ciała mogą się zdecydować osoby, które szukają psychicznej równowagi po ciężkich przeżyciach. Ponadto Ci, którzy definitywnie zamykają pewien rozdział w życiu i zaczynają wszystko od nowa. Tatuaż z żółwiem lub niepozornie wyglądającą żabą, lub egzotyczną jaszczurką będzie dla nich talizmanem na całe życie.

Wzory zwierzęcych tatuaży

Dziarka na ręku z przerażającym wężem, ogromną egzotyczną jaszczurką lub słodkim żółwiem jest bardzo oryginalną ozdobą, przyciąga spojrzenia i budzi podziw. Uważajcie jednak na tatuaże z wizerunkiem przerażających gadów i płazów. Takie motywy są bardzo oryginalną dekoracją, ale też bardzo rzucają się w oczy i mogą zdominować każdą stylizację.

Tatuaż wąż
Symbolizuje spryt i przebiegłość oraz wysokie aspiracje. Taką dziarkę najczęściej wykonują osoby ambitne, które cierpliwie, ale konsekwentnie dążą do obranego celu. Kolejna grupa osób, dla których atramentowy wąż na ciele jest wprost stworzony to miłośnicy sportów ekstremalnych. Osoby bardzo odważne i nieustannie szukające przygód. Wąż na ramieniu, łydce lub w wersji damskiej na nadgarstku i palcu będzie również doskonałym talizmanem dla osób, które nie grzeszą sprytem i odwagą. Ponadto jest to jeden z najseksowniejszych tatuaży z motywem zwierzęcym.

Tatuaż żółw
Symbolizuje cierpliwość, niewinność, mądrość i wytrwałość. Atrament z tym gadem jako talizman powinny wybierać osoby, które chcą za wszelką cenę spełnić swoje marzenia, ale to wymaga wytrwałości i mądrości.

Tatuaże z ptakami - znaczenie, wzory, symbolika

Ptaki są bardzo popularnym motywem tatuaży zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Ptak jest symbolem szlachetności, wyrafinowania, wolności, mądrości, a także uzdrowienia, witalności i nieśmiertelności. Panowie najczęściej tatuują sobie duże drapieżniki a kobiety urocze kolorowe kolibry. Wśród najpopularniejszych ptasich dziarek znajdziemy tatuaże z orłem krukiem, feniksem, jaskółką, kolibrem i kanarkiem.

Tatuaż z ptakami - symbolika

Tatuaż orzeł, kruk i feniks
Symbolizują odrodzenie, potęgę, siłę, odwagę i dążenie do wolności. Wykonują go najczęściej mężczyźni jako symbol ich męstwa, kawalerskiej wolności i odrodzenia po każdej życiowej porażce. Dziarka z krukiem, orłem czy feniksem, będzie idealnym talizmanem dla osób, które poniosły w życiu spektakularną porażkę, chcą się po niej pozbierać i odnieść równie spektakularny sukces.

Tatuaż jaskółka
Jest symbolem odrodzenia, powrotów, dobrych wiadomości i domowego ogniska. Dziarka z jaskółką będzie idealnym talizmanem dla osób, które powracają do domu po długiej rozłące i chcą odbudować relacje z bliskimi. Taki atrament najczęściej jest jednobarwny, wykonują go kobiety na nadgarstku, piersi lub łydce. Subtelna jaskółka jest ponadczasową ozdobą na całe życie.

Tatuaż paw
Jest symbolem szlachetności, dobrobytu i piękna, a także prawdziwej szczerej miłości. Jest talizmanem dla młodych kobiet, które szukają prawdziwej miłości i marzą o bogactwie. Jeśli więc szukasz bogatego męża, który oszaleje z miłości do Ciebie, atrament z pawiem będzie doskonałym wyborem dla Ciebie.

Tatuaż koliber
Symbolizuje wolność niezależność, radość, jako talizman jest polecany kobietom, które przełamują schematy. A także paniom, które chcą czerpać radość z życia garściami i cenią ponad wszystko swoją niezależność i wolność.

Tatuaż kanarek
Najczęściej występuje jako motyw dziarki dla par i symbolizuje miłość dwojga ludzi, a także wolność w związku, wierność i zaufanie. Atramentowe kanarki występują w wersji wielobarwnej lub jako symbole graficzne.

Tatuaże z owadami - znaczenie, wzory, symbolika

Wśród tatuaży z owadami królują motyle i ważki. Piękne, kruche i bardzo damskie dziarki od kilku sezonów podbijają serca nastolatek i młodych kobiet. Atramentowy motyl lub ważka, najczęściej są tatuowane na łydce, nadgarstku lub barku, choć zdarzają się również na piersiach i po wewnętrznej stronie dłoni. Tego typu ozdoby ciała występują zarówno w formie minimalistycznych szkiców bez wypełnienia w kolorze czarnym lub granatowym. Znacznie rzadziej można je spotkać jako wielobarwne malutkie dzieła sztuki.

Tatuaż z motylem
To symbol wolności, młodości, kobiecej kruchości i pokoju. Wykonują go najczęściej przyszłe panny młode, które chcą zachować swoją wolność i niezależność po ślubie. Motyl jest jednym z urodzinowych tatuaży, który jubilatki wykonują jako symbol wiecznej młodości i sprzeciw wobec upływającego czasu. Motyl talizman ma zapewnić wieczną młodość.

Tatuaż motyl - symbolika

Tatuaż ważka
W popkulturze jest symbolem wolności, szczęścia i radości. W Japonii od wielu wieków jest symbolem zwycięstwa. Dziarkę-talizman z ważką najczęściej wykonują osoby, które marzą o szczęśliwym życiu i radości ze swoich sukcesów. Ważka jest idealnym atramentem dla pechowców i pesymistów, których trudno zadowolić. W Chinach kobiety wykonują taką dziarę na znak ich kruchości i kobiecej delikatności. A jak wygląda najczęściej wybierany motyw ważki w studiach tattoo?

  • W wersji damskiej jest kolorowy, często złocony, misternie wykonany i przepiękny;
  • Mężczyźni, którzy decydują się na taką dziarkę, najczęściej wybierają tego owada w kolorze czarnym lub w różnych odcieniach szarości. Panowie decydujący się na ozdobienie ciała ważką traktują ją jako symbol zwycięstwa i odwagi. Męska dziarka ważka występuje na nadgarstku, łódce lub po wewnętrznej stronie dłoni i jest to najczęściej graficzne graficzny symbol tego owada.
  • Tatuaż ważka - znaczenie

Tatuaż ze słoniem - znaczenie, symbolika

Tatuaż ze słoniem to jeden z największych i najbardziej dekoracyjnych męskich atramentów. Najczęściej wykonuje się go techniką 3D, a zwierzę wygląda jak żywe. Motyw słonia jest przedstawiany w całości lub fragmentarycznie np. głowa słonia, trąba lub słoń odwrócony tyłem. Prawdziwi mistrzowie tatuażu potrafią wkomponować słonia w ciało, w taki sposób by poruszające się mięśni wywoływały interakcję z dziurką. Słoń jest symbolem szczęścia, szczerości, wierności i lojalności. Motyw ten na palcu serdecznym to symbol wierności, miłości i lojalności. Jest to też popularny tatuaż ślubny, który para wykonuje pod obrączką na znak miłości na całe życie i wierności. Zdarza się również, że mężczyźni tatuują sobie słonia na palcu serdecznym w dniu zaręczyn.

Tatuaż z wilkiem - znaczenie, symbolika

Tatuaż z wilkiem symbolizuje wytrwałość, odwagę, waleczność, siłę i wolę walki. Najczęściej wykonują go panowie, którzy chcą podkreślić swoje męstwo i odwagę. Dziarka z wilkiem jako talizman jest polecana dla osób, którym brakuje odwagi i wytrwałości w dążeniu do celu, a także wszystkim, którzy nie potrafią zawalczyć o siebie i swoich bliskich.

Tatuaż wilk - znaczenie, wzór

Motyw wilka może występować jako portret, wizerunek wyjącego wilka lub pokazującego kły wściekłego drapieżnika. Miłośnicy dużych atramentowych malunków na ciele często decydują się na rysunek przedstawiający wilka w swoim naturalnym środowisku, czyli w lesie. W zależności od sposobu przedstawienia tego zwierzęcia oraz jego otoczenia dziarka może mieć dodatkowe znaczenie.

Wilki i kojoty najczęściej są wykonywane w kolorze czarnym i odcieniach szarości. Motyw ten wybierają mężczyźni i młode zbuntowane kobiety, które szukają amuletu zapewniającego im odwagę i wytrwałość, siłę psychiczną i fizyczną.

Tatuaż z niedźwiedziem - znaczenie, symbolika

Tatuaż z niedźwiedziem jest jednym z motywów o bardzo wszechstronnej symbolice. Na ciele kobiety oznacza kobiecość, chęć posiadania potomstwa, macierzyństwo, walkę i troskę o bliskich. Celtowie wierzyli natomiast, że odzwierciedla moc księżyca i kobiecości. Taki atrament na ramieniu mężczyzny oznacza siłę, odwagę, władzę i godność. Jako talizman jest polecany dla kobiet, które starają się o potomstwo, a także tych, które muszą walczyć o szczęście swojej rodziny. Zupełnie inną moc będzie miał męski amulet z niedźwiedziem, który sprzyja rozwijaniu zdolności przywódczych, zdobyciu odwagi oraz odnalezienia się na kierowniczym stanowisku.

Zwierzęce motywy dziarek w starożytności były traktowane jako cenne talizmany. Zdobiono nimi ciała wojowników, władców, kobiet i dzieci. Wierzono wówczas w nierozerwalność i przenikanie się świata ludzi i zwierząt. W starożytnej Grecji bogowie często byli utożsamiani z silnymi zwierzętami, a zwykli śmiertelnicy, chcąc, czerpać moc potężnych zwierząt tatuowali sobie ich wizerunki.

Zwierzęcy tatuaż - wzór, symbolika

Współcześnie, nawet jeśli nie wierzymy w moc tatuaży talizmanów, warto jednak wybierać ich motyw zgodnie z symboliką. Graficzne przedstawienie naszych cech charakteru lub marzeń będzie zawsze aktualne, a taka dziarka będzie miała dla nas większą wartość. A to oznacza, że szybko nam się nie znudzi.

Komentarze