Tatuaże 3D damskie i męskie - wzory, inspiracje

Damski kolorowy tatuaż 3DTatuaże 3D to nowa i bardzo modna forma body artu. Nie przypominają one ani więziennych dziarek, ani też dotychczasowych atramentowych rysunków na ciele wykonywanych w salonach tattoo. Przestrzenne, wielowymiarowe, ruchome malowidła na ciele to prawdziwe dzieła sztuki, od których trudno oderwać wzrok. Zobacz, jak wyglądają wzory najpiękniejszych tatuaży 3D, co oznaczają oraz ile kosztują.

Tatuaż 3D nie musi przerażać!

Wielowymiarowe ruchome tatuaże to zupełnie nowy trend, który - mimo, że nie należy do tanich, cieszy się coraz większą popularnością. Wśród dzieł sztuki body artu królują motywy florystyczne, zwierzęce, a także całe mnóstwo przestrzennych malowideł przedstawiających sztukę współczesną. Sprawdź, jakie motywy wielowymiarowych dziarek są najmodniejsze i co dokładnie symbolizują. Podpowiadamy, co jest wyznacznikiem modnego nowoczesnego tatuażu.

Moda na przestrzenne tatuaże trwa w najlepsze. Fanów realistycznie wyglądających dziarek nie odstraszają ani horrendalne ceny, ani i też godziny spędzone w studiach tatuaży. Większość z tych atramentów obejmuje duże partie ciała, które nie są wybierane przypadkowo. Doświadczeni tatuażyści dopasowują motyw do pracy mięśni danej partii ciała, co sprawia, że dziarki te są nie tylko realistyczne, ale też ruchome.

Męski tatuaż 3D

Początkowo wśród motywów 3D królowały demoniczne postacie i wyimaginowane przerażające zwierzęta. Nikt też nie myślał o tym, żeby je wprawić w ruch. Jeszcze rok temu wśród wielowymiarowych dziarek jednym z najczęściej wybieranych rysunków była czaszka przedstawiana w tysiącach różnych wersji. Obecnie tatuażowe trendy się zmieniają, a dziarki te łagodnieją. W studiach tatuaży powstają pejzaże, dzikie zwierzęta w łagodnej wersji oraz futurystyczne motywy, od których nie można oderwać wzroku. Ich walor estetyczny to już nie tylko talent malarski tatuażysty. Rysunki 3D zostały wprawione w ruch pracą ludzkich mięśni. Coraz więcej osób nosi z dumą kolorowe atramenty z uroczymi pupilami, które merdają ogonami, ruszają głową lub mrugają oczami.

Damskie i męskie tatuaże 3D - wzory i inspiracje

Nadal spora część osób wybiera motyw swojego tatuażu, kierując się jego symboliką, ukrytym znaczeniem lub traktuje go, jako talizman na całe życie. Z tego też powodu wybór wzorów jest ograniczony. Jednak nie sam szkic a sposób jego przedstawienia decyduje o tym, jak będzie dziarka wyglądała. Wszystko wskazuje na to, że tatuaże ewoluowały. Stały się łagodne przyjemne dla oka, przestały straszyć i zaczęły zachwycać. Przestały też być jedynie malowidłami a coraz częściej przypominają animacje. Poniżej zestawiono kilkanaście inspiracji najpopularniejszych tatuaży 3D.

Tatuaże 3D - popularne motywy

Tatuaż 3D - oczy

Kolorowe urocze przestrzenne ruchome tatuaże ze zwierzętami zarówno domowymi, jak i dzikimi to zupełnie nowy trend. Przedstawiane w formie przestrzennych i bardzo realistycznych malowideł zachwycają perfekcją wykonania, realistycznym uchwyceniem każdego szczegółu.

  • Jednym z takich motywów są słonie usytuowane w takim miejscu, żeby trąba zajmowała całe ramię i przedramię. Taki tatuaż to nie tylko autentycznie oddany portret słonia, ale już prawa animacja, w której zwierzę porusza uszami, a jego trąba jest wprawiana w ruch - za każdym razem, kiedy osoba ruszy ręką;
  • Jaszczurki na ludzkim ramieniu to kolejny bardzo modny motyw. Przedstawiona w technice 3D wygląda jak żywe stworzenie, wędrujące po ramieniu. Wykorzystanie techniki 3D i odpowiednie umiejscowienie gada na ciele sprawia, że ten wygląda jak żywe zwierze zabrane na spacer, porusza się z każdym ruchem szyi;
  • Tatuaż z wężem 3D to kolejny przestrzenny rysunek na ciele, który tworzy iluzję. Umięśniony gad idealnie odwzorowany na klatce piersiowej, ramieniu, owinięty wokół szyi lub łydki wygląda jak żywy. Również w tym wypadku nie bez znaczenia jest talent tatuażysty, który podczas tworzenia swojego przestrzennego dzieła sztuki, musi wziąć pod uwagę pracę ludzkich mięśni, które to wprawią w ruch węża;
  • Tygrys, lew i niedźwiedź to tatuaże 3D, które najczęściej powstają na klatce piersiowej lub plecach. Wielowymiarowy rysunek zdaje się wychodzić z ludzkiego ciała, jest dopracowany w najmniejszym szczególe, zachwyca, a czasem budzi respekt. Doświadczony tatuażysta potrafi stworzyć przestrzenny tatuaż z dzikim zwierzęciem, zacierając granice między realnym kształtem ludzkiego ciała i namalowanym zwierzęcego;
  • Oczy to kolejny motyw, który fascynuje tatuażystów. Malowane w znacznym powiększeniu idealnie odwzorowują tęczówkę i każdy inny szczegół. Niektóre tatuaże z okiem są namalowane w takim miejscu, że wydają się poruszać powieką lub źrenicą. Przestrzenne oko wiernie oddające każdy szczegół to nowość wśród dziarek 3D. Na niektórych atramentach oprócz rysunku oka, pojawiają się obrazy, które to oko chce zatrzymać na zawsze. Taki tatuaż ze względu na ilość szczegółów powinien być sporych rozmiarów. Wówczas oczy zdają się opowiadać jakąś historię. Jeśli dodać, że malowidło jest nie tylko wielowymiarowe, ale też ruchome, jest to motyw, który jednych wprawia w osłupienie, a inni nie mogą wyjść z zachwytu;
  • Liny, więzy, siatki i tryby maszyny to nieco futurystyczne wzory przestrzennych atramentów, które coraz częściej zdobią ciała młodych mężczyzn. Złośliwi twierdzą, że są one niejako rekompensatą niemodnych już demonicznych dziarek, które mężczyźni wybierali najchętniej. Powodzenie tego motywu jest uzależnione od talentu tatuażysty, gdyż wspomniane więzy, łańcuchy i tryby powinny się poruszać. Ponownie nie tylko umiejętność malowania ma znaczenie, ale też doskonała znajomość anatomii człowieka, rozmieszczenia szczegółów i ruchu mięśni;
  • Modny wzór tatuażu 3D

  • Koty dzikie i te udomowione - z puszystą sierścią i urzekającymi oczami, są jak żywe oraz również wprawiane w ruch. Na takie dziarki 3D coraz częściej decydują się również kobiety. Piękne łagodne rasowe kociaki i dachowce ujmują spojrzeniem, wyglądają niczym zdjęcie, sprawiają że aż chce się je pogłaskać, przytulić. Daleko im do atramentów z domowymi zwierzętami, które kiedyś z dumą tatuowano. Z kolei pewne siebie, majestatyczne i przede wszystkim piękne dzikie koty wyglądające jak wyrwane z naturalnego środowiska, często odzwierciedlają charakter osoby, która ich wizerunkiem zdobi ciało. W obu przypadkach tatuaż jest ruchowy i tworzy krótką, ale bardzo widowiskową animację;
  • Kolorowe ptaki, motyle i małe gryzonie tatuowane w technice 3D to kolejny bardzo kobiecy motyw, który coraz częściej tatuażyści przedstawiają w bardzo realistyczny sposób. Nie żałując swojego talentu, warsztatu i barw sprawiają, że tatuaże wyglądają jak żywe. Są wdzięczne, piękne i przełamują wszelkie schematy. O takiej dziarce marzy większość kobiet;
  • Mała Mi, Myszka Mickey i wiele innych ulubionych postaci z bajek to kolejne modne motywy tatuaży. Wielobarwni, miniaturowi bohaterowie z dzieciństwa to motyw przestrzennych ruchomych atramentów, który ma nam przypominać najważniejsze wartości w życiu - marzenia. Bohaterowi animowanych filmów to symboliczny powrót do dzieciństwa, odnalezienie w sobie wspomnień z najbardziej beztroskich czasów.

Florystyczne tatuaże 3D

Przestrzenne kwiaty, czyli florystyczne kolorowe motywy 3D, choć najczęściej pozostają na ludzkim ciele w bezruchu, to zachwycają kolorystyką i sposobem przedstawienia. Współczesne florystyczne atramenty dziarek nie mają mocnych konturów jak te sprzed kilku lat. Są to realistycznie wyglądające subtelne rośliny, z delikatnymi powyginanymi przez wiatr płatkami. Dzięki przedstawieniu ich w 3D wyglądają jak żywe kwiaty ułożone na ludzkim ciele, aż chce się je dotknąć i delektować ich naturalną ulotnością i delikatnością. Jedno jest pewne, jeszcze nigdy flora nie była w tak staranny i piękny sposób szkicowana na atramentowych malunkach.

Róże, bratki, rumianki i orchidee to najczęściej wybierane motywy florystyczne wśród tatuaży 3D. Każdy z nich ma naturalną żywą barwę, często również i rozmiar. Są one wkomponowane w taki sposób w malowidło, że wyglądają jak żywe rośliny. Każdy nawet najmniejszy detal jest dopracowany w 100%, kwiaty zachwycają warsztatem tatuażysty i urzekają swoim pięknem.

Nowością jest również przedstawianie roślinności w jej naturalnych barwach, a więc zerwanie z dotychczas obowiązującymi trendami na czarne i czerwone amarantowe róże. Płaskie, zminimalizowane lub przesadnie duże w niczym nieprzypominające naturalnych kwiatów powoli odchodzą do lamusa. Ich miejsce zastępują florystyczne atramenty w naturalnych barwach i rozmiarach.

Tatuaże 3D: wielowymiarowa biżuteria

Wielowymiarowa biżuteria to nawiązanie do tatuażowych trendów z ubiegłych lat, kiedy to kobiety bardzo często tatuowały sobie bransoletki, pierścionki i łańcuszki. Były to jednak płaskie, czarne lub granatowe rysunku, a właściwie szkice. W nowoczesnym atramentowym body art nie ma mowy o symbolach, umownych rysunkach i szkicach, którym brakuje duszy. Współczesna trójwymiarowa tatuowana biżuteria jest jak najbardziej realistyczna. Kolorystyka, niebywała perfekcja wykonania, jak i przedstawienie ich w trójwymiarze sprawia, że godnie imitują prawdziwą biżuterię, wprowadzając nawet niektórych w błąd.

Tatuaże portrety 3D

Przestrzenne tatuaże portrety to kolejna nowość, choć już od wieków panowie zdobyli swoje ciała wizerunkami ukochanych kobiet. Nigdy jednak nie były one tak dokładne, realistyczne i po prostu żywe. Twarze, a nawet całe ludzkie ciała wykonane techniką 3d są przestawiane na atramentach w bardzo różny sposób. Wierni fani czarno-szarych dziarek, nadal decydują się na takie właśnie portrety, choć nie brakuje i tych przypominających pożółkłe zdjęcia, a także prawdziwych arcydzieł w kolorze. Niestety, im dokładniejszy portret tym cena tatuażu jest wyższa. Złośliwi nawet twierdzą, że już wkrótce będzie można poznać zasobność czyjegoś portfela po jakości jego tatuażu.

Tatuaż damski 3D - portret

Wśród atramentowych malowideł portretów modnych od pewnego czasu nie brakuje i tych, które przedstawiają bohaterów z ulubionych produkcji filmowych, a nawet właściciela dziarki wcielającego się w ulubioną postać. Ponadto wciąż wśród tych motywów dużą popularnością cieszą się demoniczne obrazy z twarzami pełnymi grozy lub cierpienia, przerażenia lub rozpaczy.

Ciało ludzkie niczym płótno malarskie

Obecnie ciało ludzki dla tatuażysty jest jak płótno malarskie, na którym można namalować każdy obraz. W prestiżowych salonach tattoo coraz częściej powstają repliki znanych dzieł sztuki, portrety, pejzaże, a nawet obrazy przedstawiające najważniejsze wydarzenia w życiu. Tatuażyści przenoszą również na ciało zdjęcia z dalekich podróży, a nawet tatuują marzenia te, które mają się spełnić lub już zostały spełnione.

O ile jeszcze kilka lat temu tatuaże były traktowane i przedstawiane bardzo symbolicznie, często były to graficzne znaki lub płaskie bardzo umowne rysunki. Dzisiaj dla ekspertów od atramentowego body artu poprzeczka jest ustawiona niezwykle wysoko. Nie wystarczy już przeniesienie szablonu z zarysem dziarki na ciało i pokrycie go atramentem. Współczesne malowidła na ciele powstają tygodniami, a nawet miesiącami i bez talentu oraz przygotowania plastycznego nie ma możliwości zrobienia dziarki 3D.

Męski tatuaż 3D - rękaw

Nie tylko fantazja i technika decydują o tym, czy tatuaż będzie udany. Znajomość anatomii człowieka zdaje się jednym z kluczowych elementów podczas tworzenia ruchomych tatuaży 3D. Każdy nawet najmniejszy mięsień może dopełniać iluzję, jaką tworzą wielowymiarowe malowidła na ciele. I odwrotnie - ten sam mięsień przy innym tatuażu może zepsuć cały efekt, jeśli rysunek będzie się poruszał niewłaściwie.

Tatuaże 3D i kult zwierząt

Obserwując najpiękniejsze tatuaże 3D, można zauważyć kult zwierząt od tych domowych po zagrożone dzikie gatunki. Od zarania dziejów fauna fascynowała ludzi, a dzikie zwierzęta pojawiają się kilkakrotnie częściej niż domowe na atramentach. Jednak popularne jeszcze niedawno tatuaże z dzikimi przerażającymi, wściekłymi zwierzętami ustąpiły miejsca pięknym, realnie odwzorowanym, które żyją w swoim naturalnym środowisku. Ten rodzaj tatuaży, oprócz miłości do zwierząt i siły, z którą się kojarzą, niesie jeszcze jeden przekaz. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że już wkrótce niektóre dzikie gatunki będziemy oglądać jedynie na zdjęciach, a jeśli tak, to dlaczego by nie zatrzymać ich na swoim ciele.

Damski tatuaż 3D - kot

Nie tylko dzikie potężne zwierzęta pojawiają się na przestrzennych ruchomych dziarkach. Owady, niewielkie gady, płazy i ssaki są równie często tatuowane w technice 3D i wprawiane w ruch za sprawą wyboru odpowiedniego miejsca na ciele. Do najczęściej wybieranych należą żaby, piękne jasnozielone w niczym nieprzypominające budzących obrzydzenie ropuch.

Jadowite pająki, które są przedstawione w przybliżeniu, dzięki czemu dostrzegany ich oczy, przepiękne futerko i nagle przestają przerażać a zaczynają fascynować.

Przykładów zwierząt, które w modnych tatuażach już nie przerażają, a raczej budzą zachwyt swoim naturalnym pięknem i siłą jest wiele. Sposób ich przestawiana sprawia, że dziarki z ich wizerunkiem są wielobarwne, wielowymiarowe i stanowią wyjątkową afirmację dzikiej natury, którą przez lata człowiek demonizował i niszczył dla własnej wygody.

Tatuaże 3D - sentencje i cytaty dla kobiet i mężczyzn

Tatuaż cytat, sentencja, wiersz lub słowa piosenki również ewoluowały. Te wykonane w technice 3D nie są już tylko tekstem zapisanym na skórze. To starannie namalowane zwoje i księgi, na których napisano piękną czcionką wybrany tekst.

Bardzo popularny jest również motyw dziarki przedstawiającej, pękającą lub rozrywaną skórę, pod którą ukryty jest tekst.

Inną możliwością jest przedstawienie cytatu lub sentencji jako myśli, która krąży nad głową wytatuowanej postaci.

Nowością jest również kolor tekstu - o ile jeszcze w ubiegłym roku złote myśli były zapisywane na ciałach niebieskim lub czarnym atramentem, w przyszłym roku najmodniejsze będą te wykonane techniką 3D w kolorze imitującym napis wyrzeźbiony na skórze, wycięty lub wypalony. Zaletą takiego rozwiązania jest jasny kolor dziarki i większa możliwość jej przerobienia, kiedy stanie się nieaktualna. Co do walorów estetycznych pozostawiamy to waszej ocenie.

Tatuaże 3D - inspiracje

Symbolika tatuaży 3D

Symbolika tatuaży pozostaje niezmienna od lat, bez względu na sposób ich przedstawienia. Nie trzeba się zatem obawiać, że przestrzenny tatuaż wilk, niedźwiedź czy orzeł w kolorze stracą na symbolice. Obecnie obserwujemy swego rodzaju przełom w sztuce tatuowania, taki który już nastąpił najpierw pod koniec lat 90 ubiegłego stulecia i dekadę temu, kiedy to pojawiły się pierwsze przestrzenne dziarki. W obu tych okresach widoczna była przepaść wizualna w sposobie przedstawiania i wykonaniu poszczególnych motywów. Podobne wrażenie można odnieść obserwując tatuaże z ostatnich kilku lat i te nowoczesne kolorowe 3D. Mimo różnych technik i ilości stosowanych barw symbolika tatuaży zawsze pozostaje ta sama.

Cena tatuaży 3D

Ceny tatuaży 3D w kolorze zaczynają się od kilkuset złotych za mały a kończą na kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysiącach. Koszt wykonania takiej dziarki jest często jeszcze wyższy, jeśli marzy nam się ruchomy tatuaż, taki który należy zrobić w odpowiednim miejscu i wykonać bardzo dokładnie.

Symbolika i cena tatuaży 3D

Wady i zalety tatuaży 3D

Do zalet tatuaży 3D z pewnością można zaliczyć walory estetyczne. Biorąc pod uwagę, że większość z nich to wielobarwne arcydzieła to kolejną zaletą jest zerwanie z czarnymi, niebieskimi i w odcieniach szarości dziarkami. Zastosowanie soczystych i rozmytych kolorów ożywia postacie, florę i faunę to kolejna zaleta. Wadą takiego tatuażu jest cena, która w przypadku młodych ludzi często przekracza ich możliwości finansowe. Trudno jest się doszukiwać wad w tatuażach, które wyglądają jak dzieła sztuki, jednak pokrycie tak dużego wielobarwnego tatuażu innym, kiedy ten nam się znudzi może być naprawdę trudne i kosztowne. Nie wspominając już o jego usunięciu. Kolejną wadą może być konieczność szukania prawdziwego artysty, który zrobi taką dziarkę. Z pewnością takiego atramentu nie zrobi początkujący tatuażysta.

Komentarze