Tatuaż na przedramieniu

Tatuaż na przedramieniuTatuaż na przedramieniu to już klasyka, noszą go kobiety i mężczyźni we wszystkich kategoriach wiekowych. Kolorowy w odcieniach szarości, średniej wielkości lub obejmujący całą powierzchnię przedramienia niczym rękaw. Zobacz, jak wyglądają najpiękniejsze dziarki na przedramieniu i kto nie powinien go robić.

Jest doskonałym sposobem na dekorację ciała, wyrażenie swojej indywidualności, poglądów, przynależności do różnych subkultur, może on również mieć wymiar wyłącznie estetyczny. Jednak decydując się na jego wykonanie, warto pamiętać, że dziarka to decyzja na całe życie.

A to oznacza, że będziemy ją nosić przez kolejnych kilkadziesiąt lat. I tutaj przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przypomnieć sobie gwiazdy i celebrytów, którzy ozdobili swoje przedramię tuszowym rysunkiem, a teraz wystaje on z każdej kreacji i nie zawsze wygląda to estetycznie. Zanim odwiedzisz salon tattoo, zastanów się, jak twoja dziarka będzie, wyglądała do wizytowej koszuli lub sukienki z krótkim rękawem. A także jak na taki malunek będzie patrzył twój pracodawca i potencjalni klienci lub współpracownicy. Pamiętaj przedramię to część ciała, na której dziarka jest cały czas wyeksponowana. Latem pokazujesz ją za każdym razem, kiedy zakładasz krótki rękaw, kostium kąpielowy, elegancki strój, kiedy na ważnych dla Ciebie uroczystościach, kiedy rezygnujesz z rękawa.

Tatuaż na przedramieniu, jaki styl dziarki wybrać?

W tym wypadku do wyboru mamy kilka możliwości, od klasycznych utrzymanych w czerni i odcieniach szarości po wielobarwne. Mężczyźni najczęściej wybierają duże motywy np. tatuaże rękawy. Wśród kobiet największą popularnością cieszą się minimalistyczne dziarki napisy, daty, a także niewielkie symboliczne rysunki. Zdarzają się również kobiety, które stawiają na tuszowe rysunki XXL np. znana stylistka Maja Sablewska, a także Monika Miller. Kiedyś dużą dziarkę napis z dumą nosiła Doda, jednak zrezygnowała z niej i poddała się bolesnemu zabiegowi usuwania tatuażu. Również wiele innych znanych kobiet decyduje się na pokaźnych rozmiarów tatuaże na przedramieniu. Jednak słuszność tej decyzji najczęściej weryfikuje pierwsza okazja, kiedy ów pani prezentuje się w wizytowej stylizacji.

Czy tatuaż na przedramieniu boli?

Tak, ale nie w każdym miejscu tak samo. Na zewnętrznej części przedramienia zacznie mniej niż na wewnętrznej. Osoby szczupłe będą bardziej odczuwać ból, co jest związane z mniejsza ilością tkanki tłuszczowej, przez co igła znajduje się bliżej zakończeń nerwowych. Ponadto ból lub dyskomfort, jest różnie odczuwany przez różne osoby, co jest związane z indywidualną wytrzymałością na ból. Pamiętajmy, że każdy z nas ma inny próg bólowy. I to, co dla jednych jest dyskomfortem, dla innych może być bólem nie do zniesienia.

Jak długo goi się tatuaż na przedramieniu?

Nie goi się dłużej niż ten wykonany na innych częściach ciała, ale tylko teoretycznie. Warto pamiętać, że czas od 2 do 5 tygodni to okres gojenia dziarki, która jest nieuszkodzona i w zasadzie nie dotykana. Przedramię to miejsce szczególnie narażone na kurz, uszkodzenia mechaniczne i niekontrolowane zamoczenia. Z tego też powodu warto szczególnie dbać o takie malowidło, ponieważ ta część ciała jest wykorzystywana do codziennych czynności i łatwo uszkodzić świeżą dziarkę.

Tatuaż na przedramieniu
Tatuaż na przedramieniu

Ponadto na świeżym tatto może się pojawić zaczerwienienie, opuchlizna, a podczas jego gojenia może się pojawić podwyższona temperatura, a także ogólne rozbicie organizmu. Zamiast panikować, musisz sobie uświadomić, że takie malowidło to nic, innego niż rana na skórze. I w taki sposób traktuje je nasz organizm. A to oznacza, że mogą się pojawiać się symptomy towarzyszące podczas gojenia ran wywołanych innymi czynnikami niż tatuowanie.

Damskie tatuaże na przeramię

Damskie tatuaże na przedramię - inspiracje z Pinterest

Jakie wzory tatuaży na przedramię?

Wybierając motyw, który będzie zdobił nasze ciało przez resztę życia, warto dobrze zastanowić się nad wyborem wzoru. Przedramię to miejsce, na którym trudno jest ukryć tatuaż szczególnie w sezonie letnim, dlatego motyw malowidła należy wybrać starannie. Ponadto powinien on być bliski naszemu sercu, mieć charakter symboliczny i co najważniejsze być na tyle uniwersalny, żebyśmy nie musieli się go wstydzić za kilka lat.

Wśród najpopularniejszych motywów tatuażu na przedramię spotykamy wzory:

 • Biomechaniczne, czyli takie, które przy wykorzystaniu mięśni wprawiają w ruch namalowane tryby maszyny, śruby i inne mechaniczne elementy. Najczęściej są one wykonywane w różnych odcieniach czerni i szarości. Jeśli jesteś fanem motoryzacji, jest to jedno z najbardziej spektakularnych malowideł na ciele, jakie możesz wybrać. Od takiej dziarki aż trudno oderwać wzrok, szczególnie wówczas, gdy twoje ciało wprawi jej tryby w ruch.
 • Pazury dzikiego zwierzęcia, wilka, niedźwiedzia lub jednego z ogromnych dzikich kotów. To kolejna propozycja dedykowana bardziej dla mężczyzn niż kobiet, ale też taka, która przyciąga spojrzenia, budzi respekt i zachwyt. Wzór ten wykonany w 3D wygląda pięknie, ale też demonicznie, najlepiej prezentuje się solo, jako pojedyncza dziarka stanowiąc główny to jedyny motyw dekoracyjny tej części ciała.
 • Odcisk łapy to tatuaż, który występuje w kilku wersjach od dużych masywnych łap dzikich zwierząt po autentyczne odciski naszych pupili. I tutaj warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się, czy chcemy do końca życia nosić odcisk łapy naszego psa lub kota i jak on będzie się prezentować do wizytowej kreacji.
 • Napis, tutaj możliwości jest bardzo wiele, począwszy od wyboru kolorystyki, przez rozmiar, ułożenie względem przedramienia i wybór czcionki. Równie ważne, jak walory estetyczne tej dziarki jest napis, jego znaczenie i uniwersalność. Jeśli jest to motto na całe życie, data narodzin dziecka lub imiona naszych pociech to nie powinien on nam się znudzić. Jeśli natomiast chcemy zrobić dziarkę na cześć naszej aktualnej miłości, warto pamiętać, że tusz pod skórą często jest trwalszy niż uczucie do drugiej osoby. A mogła się o tym przekonać pewna znana para, wspomniana już wcześniej Doda i Radosław Majdan. Po ich rozstaniu oboje przerabiali swoje dziarki. Z tatuażu noszonego przez piosenkarkę, który pierwotnie brzmiał "Kochać Radka" (zamiast kocham Radka), powstał napis "Nieśmiertelność", który finalnie gwiazda muzyki usunęła. Dlatego, jeśli już zdecydujemy się na tatuaż napis, warto wybrać imiona osób, które ze względu na więzy krwi zawsze będą bliskie naszemu sercu, lub życiowe motto, które nas prowadzi przez życie. Ponadto warto zwrócić uwagę na każdy nawet najdrobniejszy szczegół, ponieważ literówki nawet u tatuażysty się zdarzają, a ich poprawa bywa bolesna. Z tego powodu zachowajcie szczególną czujność i kontrolujcie postępy podczas tatuowania napisów, żeby potem nie był on powodem waszych rozterek.

Tatuaż napis
Tatuaż - napis

 • Las na przedramieniu to jeden z bardzo modnych motywów jest piękny, można się w niego wpatrywać godzinami, niestety najczęściej jest to duży mocny motyw, który trudno jest ukryć nawet pod ubraniem z długim rękawem. Szczególnie jeśli na co dzień nosicie białe koszule lub sukienki i bluzki z cienkich tkanin. Początkowo był to motyw przedstawiający leśny krajobraz, jednak z biegiem czasu zaczęto dodawać do niego księżyc w różnych fazach, a także dzikie zwierzęta zamieszkujące las, np. wilka niedźwiedzia czy lisa. Tatuaż ten jest symbolem przywiązania do natury, wewnętrznego poszukiwania, wędrówki, a także niezależności. Często oprócz drapieżników pojawiają się na nim także ptaki, sowy symbolizuje życiową mądrość, lub czerpanie mądrości z odwiecznych praw natury, a także silne ptaki drapieżniki, jak orzeł, sokół, które pokazują, że właściciel dziarki jest panem swojego życia i nie lubi, gdy ktoś próbuje nim manipulować lub go zdominować.
 • Ptaki, od malutkich symbolicznych jak mewa, po misternie malowane kolorowe jak kanarek, papuga czy wreszcie tukan. Męska wersja tego tatuażu to piękne ptaki drapieżniki. Bez względu na gatunek ptaka, jaki wybierzecie, zawsze symbolizuje on Feniksa, który podniósł się z popiołów. Takie też ma znacznie ów dziarka, jest więc polecana osobom, które przeżyły niejedną życiową porażkę i zawsze potrafiły z niej wyjść obronną ręką. Jest to też motyw, który dodaje odwagi i może być traktowany jako talizman, przez osoby, które stają na życiowym zakręcie, muszą podjąć ryzykowną, ale bardzo ważną decyzję, czy wreszcie ich dotychczasowy świat się posypał i muszą się podnieść, zaczynając wszystko od nowa.

Tatuaż ptak
Tatuaż - ptak

 • Instrumenty muzyczne np. piękna romantyczka harfa, fortepian, skrzypce czy gitara, to najczęściej tatuowane muzyczne motywy. Taki wzór mogą wybrać osoby, które mają artystyczną duszę i chcą podkreślić swoje zamiłowanie do muzyki. Jednak jego prawdziwe znaczenie to kreatywność, pomysłowość, pasja i głód przygód. Jest on zatem odpowiedni dla wszystkich twórców, a także osób, które mimo przeciwności losu realizują i rozwijają swoją pasję.
 • Kompas, czyli róża wiatrów to tatuaż, który początkowo nosił tylko marynarze wyruszający na morze na długie miesiące i lata. Miał on symbolizować dążenie do celu, który w tym wypadku był powrót do portu, z którego zaczynali swoją podróż. Obecnie jest bardzo popularnym wzorem, który noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni i symbolizuje on dążenie do celu, kroczenie raz obraną ścieżką, a także wytrwałość w realizacji celów. Jeśli jesteś przed trudnym życiowym zadaniem, właśnie zaczynasz podążać inną drogą np., rozpocząłeś/łaś studia, rozkręcasz swój własny biznes lub właśnie spotkałeś osobę, z którą chcesz iść przez życie, to właśnie ten motyw pomoże Ci pokonać wszelkie przeciwności i będzie przypominał, że wytrwałość jest kluczem do sukcesu.
 • Motyl to typowo damska dziarka jest urocza, subtelna i może występować w wersji czarnej, w różnych odcieniach szarości, a także w kolorze. Zawsze wygląda równie uroczo Najpiękniejsze motylkowe malowidła na skórę to te niewielkie, które wyglądają dokładnie, tak jakby na skórze usiadł motyl. Wór ten symbolizuje wewnętrzną siłę, dążenie do życiowej harmonii, a także spokój i pewność w działaniu. Powinny go nosić zarówno osoby a których najważniejsza jest życiowa równowaga, jak i harmonia w życiu codziennym. Można go również traktować jak talizman, wówczas jest on polecany tym, którzy mają nieuporządkowane sprawy w życiu, nie potrafią osiągnąć duchowej harmonii, zaznać spokoju i znaleźć równowagi między życiem zawodowym a osobistym. Motyl na przedramieniu nie musi być duży, już sam fakt jego posiadania, jest ważny. Patrząc na niego, będziemy sobie przypominać jak kruche i ulotne jest życie i dążyć do harmonii i spokoju, które poprawiają nasze relacje z otoczeniem i jakość życia.
 • Ważka to kolejny już motyw zaczerpnięty ze świata zwierząt, ale nie tych silnych i drapieżnych, lecz kruchych i delikatnych. Podobnie jak motyl symbolizuje ona wewnętrzną siłę, spokój ducha i czyste sumienie. Jest to odpowiedni rysunek na przedramieniu dla osób, które za wszelką ceną chcą pozostać w zgodzie z otaczającym światem, i samym sobą. Jest również doskonałym talizmanem, dla tych którym brakuje wewnętrznego spokoju, równowagi duchowej i spokoju w codziennym życiu, Jesteś chaotyczny, chwytasz się różnych zajęć jednocześnie, nie potrafisz oddzielić grubą kreską życia osobistego od zawodowego? Ważka będzie wprost idealny tattoo dla Ciebie.
 • Yin-Yang to niewielki minimalistyczny wzór, przedstawiający koło podzielone na jasną i ciemną część. Jest symbolem dobra i zła, pomiędzy którymi trzeba osiągnąć harmonię. Jest to idealny tatuaż dla realistów, którzy biorą życie, takim jak jest. Rozumieją, że dobre pozytywne wydarzenia mieszają się z gorszymi, bo tak jest ułożony świat. Jako talizman jest on polecany dla osób, które patrzą na świat i ludzi przez różowe okulary i przez swoją naiwność często przeżywają rozterki. Yin-Yan będzie im przypominał, że muszą patrzeć na ludzi i świat bardziej krytycznie, gdyż nie każdy ma dobre wobec nich zamiary. Taka dziarka będzie też odpowiednia dla osób, które wybrały niewłaściwą życiową ścieżkę, wpadły w złe towarzystwo i częściej czynią zło niż dobro. Będzie on im przypominał, że dla osiągnięcia życiowej równowagi trzeba też czynić dobro.
 • Róża piękna, subtelna, czerwona lub czarna, równie często wybierana przez kobiety, jak i mężczyzn. Ta w kolorze czerwonym oznacza miłość lub dążenie do niej. Czarna i w odcieniach szarości zawód miłosny, smutek, niesprawiedliwość i samotność.

Tatuaż roża
Tatuaż - roża

 • Wróżka to już typowo damski motyw to symbol młodzieńczej, wręcz dziecięcej niewinności i młodego ducha. Jest on idealny dla tych, którzy świadomie nie chcą dorosnąć, a także zbyt poważnych i dojrzałych jak na swój wiek. W drugim przypadku będzie on rodzajem amuletu, który przywoła wspomnienia oraz młodzieńczą beztroskę i radość z życia.
 • Geometryczne motywy nawiązujące do kultury Azteków, które symbolizują życiową siłę, mądrość i waleczność. Aztekowie traktowali jej jak amulety, które miały dodawać bojownikom odwagi i hartu ducha.
 • Gwiazda lub cała konstelacja gwiazd na przedramieniu to tatuaż, który łączy ziemskie sprawy z nadprzyrodzonymi mocami. Osoby, które go noszą uważają, że to właśnie malowidła przedstawiające gwiazdy na ich ciele przynoszą im szczęście i zapewniają „opiekę” nadprzyrodzonych sił. Jest to też doskonała dziarka dla tych, którzy nie wierzą w przeznaczenie, szczęście lub pecha. Uważają, że sami są kowalami własnego losu i tylko od nich zależy ich życie, bez względu na to, jak nim pokierują. Taki motyw pozwoli i zachować duchową równowagę i spojrzeć na świat nieco innym okiem.
 • Tygrys w odcieniach czerni i szarości lub w macie jest symbolem dzikości, nieokiełznanej duszy i siły, której nie obawia się używać. Tatuaż na przedramieniu przedstawiający tego dzikiego kota warto traktować jak przestrogę. Jeśli spotkasz na swojej drodze kogoś z takim rysunkiem, dwa razy się zastanów, zanim zaprosisz tę osobę do swojego życia prywatnego lub zawodowego. Pamiętaj, że to samotny bojownik, który kieruje się instynktem. We wszystkich dziedzinach życia jest jak drapieżnik, który wszystko, co najlepsze zagarnia dla siebie. Zanim przełączy Cię do swojego stada, będziesz już na tyle zmęczona tą znajomością, że sama z niej zrezygnujesz. Kobieta z tygrysem na przedramieniu to pewna siebie, silna psychicznie kobieta, namiętna, kochają na zabój i broniąca swoich bliskich z siłą tygrysa. Osoby, które decydują się na taką dziarkę, powinny dobrze się zastanowić, czy chcą informować każdą napotkaną osobę o swoich cechach charakteru, tym bardziej że mogą one odstraszyć nie jedną z nich.

Tatuaż tygrys
Tatuaż - tygrys

 • Księżyc zarówno ten w kształcie rogala, w pełni innych fazach zawsze symbolizuje intelekt, tajemniczość jak i magię. Wybierają go bardzo inteligentne osoby często geniusze, którzy w swej mądrości nie ujawniają wysokiego IQ bez potrzeby. Ich mądrość polega na tajemniczości, jaka ich otacza. Może on być też talizmanem dla osób, które cechuje wysoki iloraz inteligencji i na każdym kroku to podkreślają, sprawiając, że inni wychodzą przy nich na głupców. Z tego też powodu nie potrafią nawiązać przyjaźni w życiu osobistym i zawodowym. Taka dziarka sprawi, że będą oni bardziej powściągliwi i łagodniej spojrzą na inne osoby.
 • Serce - to znany od wieków motyw, który kojarzy się z miłością, szczęśliwą, jak i tą która rani. W zależności od jego wzoru może symbolizować coś innego. Występuje w kolorze i w czerni, może być zdobione motywami florystycznymi, cierniami, a także kajdanami.
 • Pióro, pojedyncze niczym zagubione przez właśnie przelatującego ptaka. Może być czarne, wielobarwne, a nawet srebrne lub złote. Oznacza kreatywność, wrażliwość, empatię oraz intuicję. Jest to motyw polecany dla osób pracujących twórczo, którym pomysłowość, wyobraźnia i wiara w swoje pomysły jest potrzebna do pracy.
 • Średnik to dziarka, która oznacza nowy początek, nowy start bez oglądania się za siebie.

Wybierając motyw tatuażu na przedramię, warto pamiętać, że motywy możemy łączyć, dzięki czemu będą one jak wszechstronny tatuaż lub opowieść o naszym życiu.

Komentarze