Regulacja i malowanie brwi

Jak regulować brwiNa brwi nikt nie zwraca uwagi, podkreślę je jedynie kredką i gotowe - otóż nie! Choć wiele z nas pomija brwi podczas wykonywania codziennego makijażu, powinnyśmy poświecić im nieco więcej czasu, aby prezentowały się doskonale i pasowały do naszego kształtu twarzy. Jak odpowiednio wyregulować brwi? Poniżej kilka ciekawych i praktycznych porad.

Brwi to element twarzy, który nierzadko bywa pomijany przez kobiety podczas wykonywania makijażu. Malujemy oczy, tuszujemy rzęsy i… brwi zostawiamy w spokoju. Dlaczego? Wiele z nas po prostu nie wie jak prawidłowo je regulować. Warto jednak wiedzieć co i jak zrobić, aby brwi prezentowały się doskonale i były zadbane.

Brwi zwykle są w kolorze naszych włosów lub lekko ciemniejsze. Podkreślają urodę naszych oczu i wydobywają głębię spojrzenia ale niezbędne jest ich odpowiednie wymodelowanie. Zarośnięte i zaniedbane brwi zasłaniają bowiem oko, sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną lub… groźną! A przecież nie taki efekt chcemy osiągnąć, prawda?

Na początek: ustalimy kształt brwi

Zanim przystąpisz do regulowania, niezmiernie istotne jest ustalenie, jaki kształt powinny mieć Twoje brwi, aby jak najlepiej podkreśliły kształt Twojej twarzy. Aby tego dokonać, skorzystaj z prostej i sprawdzonej metody trzech linii. Najpierw przyłóż kredkę pionowo do nosa, tam gdzie przetnie się z brwiami powinien znajdować się ich początek. Później przyłóż ją ukośnie tak, aby przechodziła przez źrenicę: w ten sposób wyznaczysz najwyższy punkt swoich brwi. Na koniec odchyl kredkę tak, by przechodziła obok zewnętrznego kącika: tutaj będzie koniec linii brwi. Zasada mówi, że około 2/3 brwi powinno kierować się nieco w górę od wewnętrznego kącika do najwyższego punktu i 1/3 do dołu, ku zewnętrznemu kącikowi.

Regulacja brwi - 3 linie

Nie bez znaczenia jest tutaj kształt twarzy:

  • dla twarzy okrągłej doskonałym wyborem będą długie, cienkie, lekko skierowane w odpowiednim momencie ku górze brwi: nadadzą lekkości buzi i wyrównają jej proporcje;
  • twarz trójkątna najlepiej będzie prezentowała się z brwiami cienkimi, z wyraźnym łukiem;
  • najlepszym rozwiązaniem dla twarzy kwadratowej i prostokątnej będą brwi z łagodnym łukiem, wydłużone ale i grubsze, ponieważ zbyt cienkie sprawią, że twarz wyda się surowa;
  • twarz owalna najlepiej zaprezentuje się z brwiami o naturalnym kształcie, niezbyt cienkimi.

Jak wybrać pęsetę do brwi?

Sam kształt to nie wszystko. Teraz bowiem przychodzie pora na wybór idealnej pęsety do depilacji brwi. Osoby ze skłonnościami do podrażnień i alergii powinny wybierać pęsety ze stali nierdzewnej, bez zawartości niklu i innych alergenów. Dla szybszego i łatwiejszego wyrywania włosków, zainwestujmy w ścięte pęsetki, unikajmy zaś tych okrągło zakończonych, gdyż jeśli nie mamy wprawy w modelowaniu brwi mogą je ścinać zamiast wyrywać i powodować podrażnienia oraz wrastanie włosków.

Regulowanie brwi krok po kroku

Skoro wiemy już, jaki kształt i linię będą miały nasze brwi, pora dowiedzieć się, jak odpowiednio je wymodelować, aby prezentowały się idealnie. Zasada jest prosto: musimy wydepilować wszystkie włoski poza wyznaczoną wyżej linią. Aby było nam łatwiej, warto zaznaczyć linię brwi kredką: wiemy wtedy, jakich włosków musimy się pozbyć. Jeśli zaplanowałaś regulowanie brwi w domowym zaciszu, pamiętaj by wybrać odpowiedni moment, najlepiej wykonać ten zabieg po kąpieli, gdy brwi są delikatniejsze. Skóra powinna być dokładnie oczyszczona. Przed pierwszą depilacją warto schłodzić brwi lodem owiniętym w chusteczkę, aby złagodzić ból ale i zmniejszyć późniejsze zaczerwienienie. Zapewnijmy sobie również dobre oświetlenie, na przykład użyjmy dodatkowej lampki oraz lusterka powiększającego.

Przystępujemy do wyrywania włosków: chwytamy pęsetkę i depilujemy tylko te, które rosną poza wyznaczonym kształtem brwi, wyrywamy je wraz z cebulkami, łapiąc "od dołu", zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Wyrywajmy włoskie szybkim, zdecydowanym ruchem, trzymając pęsetkę pewnie w dłoni. Włoski mogą odrosnąć ale będą słabsze, a ich wyrywanie będzie później o wiele łatwiejsze. Po zabiegu brwi można posmarować delikatną maścią lub obłożyć lodem, zawiniętym w chusteczkę.

A co jeśli nie chcę sama regulować brwi? Oczywiście zabieg możesz wykonać w gabinecie kosmetycznym.

Makijaż brwi: jak malować brwi, by doskonale się prezentowały?

Twoje brwi są już idealnie wymodelowane? Świetnie, teraz przychodzi czas na ich profesjonalny makijaż, który możemy wykonać we własnej łazience. Pamiętajmy jednak o kilku, ważnych zasadach:

  • przed wykonaniem makijażu dokładnie wyczesz swoje wymodelowane brwi, przygładź je palcem, aby wyglądały naturalnie;
  • kredka do brwi powinna być w kolorze zbliżonym do brwi lub jaśniejszym, aby pomalowane nią brwi nie wyglądały karykaturalnie;
  • używaj kredek nietłustych, gdyż drobinki kosmetyku mogą osiadać na brwiach i efekt będzie mało estetyczny;
  • jeśli decydujesz się na malowanie brwi cieniem, korzystaj z cienkich pędzelków o sztywnym włosiu: będą bardziej precyzyjne i cień nie rozmaże się;
  • jeśli chcesz, aby Twoje brwi były gęste i zdrowe, nakładaj na nie specjalne odżywki i dobrze rozczesuj.

Makijaż brwi kredką nie jest trudny. Wystarczy dokładnie okryć kredką prześwity w kolorycie brwi, można również delikatnie podkreślić łuk. Pod żadnym pozorem nie obrysowuj brwi jak ust! Efekt będzie nienaturalny. Brwi można malować również cieniem: tu wybierajmy ostro zakończony pędzelek, na koniec przeczeszmy brwi szczoteczką, aby wyrównać ich koloryt.

Jak widać to dość proste - a więc do dzieła, ustal kształt brwi, wybierz odpowiednia pęsetkę, wydepiluj, pomaluj. Spraw, by Twoje brwi były ozdobą twarzy oraz nadawały jej charakteru.

Komentarze

Waleria
Nowoczesne kosmetyki do makijażu brwi potrafią zdziałać cuda. Są w stanie zmienić kształt, kolor i ogólny wygląd brwi, by zaprezentowały się one zupełnie inaczej i błyskawicznie dopasowały się czy to do posiadanego typu urody, czy to nawet do rodzaju i charakteru stylizacji. Bardzo wygodne w użyciu są gotowe palety przeznaczone do makijażu brwi. Złożone z kilku różnych kosmetyków pozwalają na wykonanie pełnego makijażu i to wyłącznie przy pomocy jednego produktu. Często zawierają nawet dodatkowy pędzel lub aplikator, dzięki czemu wszystkie występujące w nich produkty można od razu aplikować na brwiach, by najpierw ujarzmić je bezbarwnym żele, potem pokryć kolorem, a na sam koniec utrwalić wykańczającym produktem. W modzie wszystko jest dozwolone, choć oczywiście w poszczególnych momentach i okresach inne elementy będą uchodzić za najbardziej stylowe, gdyż trendy w makijażu i stylizacji brwi zmieniają się.
Krystyna
Nowoczesne kosmetyki do brwi potrafią zdziałać cuda. Są w stanie zmienić kształt, kolor i ogólny wygląd włosków, by prezentowały się one zupełnie inaczej i błyskawicznie dopasowały się czy to do posiadanego typu urody, czy to nawet do rodzaju i charakteru stylizacji. Bardzo wygodne w użyciu są gotowe palety przeznaczone do stylizacji brwi. Złożone z kilku różnych kosmetyków pozwalają na wykonanie pełnego makijażu brwi i to wyłącznie przy pomocy jednego produktu. Często zawierają nawet dodatkowy pędzel lub aplikator, dzięki czemu wszystkie występujące w nich produkty można od razu aplikować na włoskach, by najpierw ujarzmić je bezbarwnym żelem, potem pokryć kolorem, a na sam koniec utrwalić wykańczającym produktem.
NataliaJ
Brwi mogą być cudowną oprawą dla oczu i jednym z najatrakcyjniej szych elementów twarzy, o ile zostaną właściwie dopasowane do kształtu buzi, naturalnej kolorystyki danej osoby i ogólnie rzecz biorąc różnych innych aspektów wyglądu. Nie istnieje jeden prawidłowy kształt brwi. Ten kształt trzeba do siebie dopasować, biorąc pod uwagę różne dostępne warianty ułożenia włosków. Ciekawym i bardzo nowatorskim trendem w dziedzinie regulacji brwi są brwi niemalże idealnie proste. Wyglądają tak, jak gdyby tworzyły jedną grubą kreskę, choć oczywiście wymagają bardzo delikatnego zaokrąglenia na samym końcu, by nie nadawać twarzy zbyt ostrego i groźnego wyglądu. Bardzo lekko uformowany łuk, który miejscami jest właśnie idealnie prosty, bardzo dobrze wygląda u pań o krągłych buziach i jednocześnie nieco mocniejszym typie urody. Pasuje do ciemnych oczu, dla delikatnych blondynek o równie jasnych włoskach może okazać się zbyt obciążający i przytłaczający.