Randka - czym jest? Rodzaje, pomysły na ciekawe randki

RandkaRandka jest romantycznym spotkaniem dwojga ludzi, którzy chcą poznać kogoś, być w związku, założyć rodzinę, ale i są spotkaniami już w trakcie trwania relacji. Jakie są rodzaje i jak można ciekawie spędzić ten czas z ukochaną osobą?

Rodzaje randek

Istnieje wiele rodzajów spotkań dwojga ludzi. Warto je poznać i przekonać się, jak różnorodne potrafią być.

Pierwsza randka
Ten rodzaj zna zapewne każdy z nas, kto jest lub był w związku. To niezwykle emocjonujący moment każdej relacji, chwila romantyczna, ale i pełna emocji: lęku, ekscytacji, podniecenia, radości. To okres poznawania się z osobą, którą jesteśmy zauroczeni, cieszenia się jej towarzystwem.

Randka w małżeństwie
Czy bycie w związku małżeńskim oznacza, że już nie możemy chodzić na takie spotkania? Wręcz przeciwnie - możemy, a nawet powinniśmy! Randki w małżeństwie mogą być nie mniej emocjonujące niż te w okresie bycia parą czy w narzeczeństwie. Znamy się już lepiej, wiemy o sobie wiele, możemy w cudowny sposób spędzić czas razem dokładnie tak, jak lubimy. To także sposobność do zaskakiwania siebie oraz unikania rutyny, która - prędzej czy później - wkradnie się w każdy związek. Ciekawą formą są również wypady po narodzinach dziecka. Młodzi rodzice mają mniej czasu na bliskość, zmienia się relacja, czas poświęca się dziecku, które jest naturalnym uzupełnieniem związku, ale i nierzadko powodem tego, że zakochani oddalają się od siebie, poświęcając czas maleństwu. Zapewne wiele babć czy zakochanych cioć i innych krewnych chętnie zajmie się maluchem, aby rodzice mogli wybrać się do kina czy na kolację. Pozwoli im to na nowo zrozumieć, jak bardzo się kochają.

Randka w ciemno
Kolejnym typem są randki w ciemno. Są to spotkania aranżowane przez osoby trzecie, w taki sposób, by swatani nie znali się wcześniej. To bardzo ekscytujący rodzaj spotkań, pozwala bowiem na interakcję z zupełnie obcą osobą, która może stać się nam bardzo bliska. Ten rodzaj jest doskonałym rozwiązaniem dla osób nieśmiałych, zakompleksionych, niezdecydowanych, ale i takich, które wiele w życiu przeszły i obawiają się kolejnych rozczarowań. Z tego powodu zwykle nie powinniśmy się obawiać tego, co będzie, ponieważ nie wiemy nawet z kim się spotkamy.

Randka online
W miarę rozwoju Internetu jako nowoczesnego medium, zwiększało się zainteresowanie światem wirtualnym i takim sposobem nawiązywania znajomości. Wzrastała popularność czatów, portali randkowych oraz różnorodnych komunikatorów. Powstało wiele serwisów i platform, które umożliwiają spotkania na żywo w formie online. To ciekawa, ale i bardzo nowoczesna forma nawiązywania znajomości i doskonała okazja do podtrzymywania relacji. Ponadto to też idealne rozwiązanie dla osób nieśmiałych, ale i tych, którym wyjście na tradycyjne spotkanie mogłoby sprawić trudności, np. młodym, samotnym matkom czy osobom niepełnosprawnym.

Szybkie randki
Pojęcie szybkich spotkań powiązane jest z dwoma poprzednimi. Ideą takich ekspresowych spotkań jest poznanie w krótkim czasie jak największej ilości osób, co pozwoli nam na zapoznanie się z wieloma osobami oraz ustalenie, czy jest wśród nich taka, która interesuje nas najbardziej i chcielibyśmy kontynuować z nią znajomość.

Seks-randki
Istnieją również takie spotkania,  które są nastawione na współżycie. Z natury kończą się zbliżeniem - taki jest ich zamysł, jednakże przeważnie nie mają na celu rozwijania znajomości, chociaż bywa i tak, że tego typu spotkania przeradzają się w głębokie uczucie i poważny związek.

Pomysły na ciekawe randki

Pomysłów na to, jak ciekawie spędzić czas z ukochaną osobą jest bardzo wiele. Wszystko zależy od tego, jak dobrze się znamy oraz co lubimy robić, jakie formy spędzania czasu sprawiają nam przyjemność.

1. Randka poza domem

Randka poza domem

Kobiety lubią spędzać czas poza domem. Jest to w końcu okazja do wyjścia z czterech ścian, czasami zmusza nas do oddania dzieci dziadkom, ale… jest to także moment zrelaksowania się, odcięcia od codziennych problemów w innym, czasem zupełnie nowym miejscu.

Randka z kolacją na mieście
Pierwsza propozycja to oczywiście spotkanie z kolacją, która może być wstępem do praktycznie każdej, innej aktywności. Możemy wybrać się do naszej ulubionej restauracji, ale i całkiem nowego oraz zupełnie nieznanego nam lokalu.

Wieczór w klubie lub na koncercie
Warto spędzić także wspólny romantyczny wieczór w klubie czy na koncercie. Pozwoli nam to wyluzować się, potańczyć i spędzić milo czas przy dźwiękach znanych i popularnych piosenek.

Randka aktywna
Kolejna propozycja będzie strzałem w dziesiątkę dla każdego wielbiciela aktywnych rozrywek. Można je przeżywać w tym przypadku. Warto wybrać się bowiem do parku linowego, na ściankę wspinaczkową czy urządzić zawody w paintball. Ciekawym pomysłem jest wybranie się na lekcję tenisa, jazdy konnej czy na basen. Wiele osób czerpie radość ze wspólnego biegania, zimą z jazdy na łyżwach, a latem: gry w siatkówkę plażową. Jeśli któreś z Was interesuje się jakąś dyscypliną, może pokazać to drugiej stronie i zachęcić do posiadania wspólnej pasji.

Zwiedzanie nowych miejsc
Jeśli chcemy przeżyć ciekawą i pełną emocji randkę, wybierzmy się w zupełnie nowe miejsce i poświęcajmy czas na zwiedzanie. To interesujący pomysł dla wielbicieli zamków, muzeów i innych tego typu miejsc. Możemy takie spotkanie nawet odbyć w pewnej odległości od naszego miejsca zamieszkania, zwłaszcza jeśli nie ma w pobliżu żadnych interesujących zabytków.

Wspólny piknik
Nieco spokojniej, ale na łonie natury? Zorganizujmy romantyczny piknik nad rzeką, jeziorem czy w każdym innym, malowniczym miejscu. Spędzenie czasu na świeżym powietrzu, zajadanie się smakołykami oraz okazja do rozmów to idealny przepis dla osób w każdym wieku.

2. Randka w domu

Romantyczna randka w domu

W wielu przypadkach musimy, ale i czasem chcemy spędzić czas razem z domu. W praktycznie każdym przypadku można to nazwać randką, wszystko wymaga tylko odpowiedniego pomysłu oraz przygotowania. Poniżej ciekawe pomysły na spędzenie randek w domu.

Randka z kolacją / wspólne gotowanie
Zwykle kojarzy się nam z kolacją. Nawet wtedy, gdy zostajemy w domu, możemy zjeść razem smaczną kolację. Jedzenie można oczywiście zamówić w ulubionej restauracji, ale i samodzielnie ugotować. Takie wspólne przygotowywanie posiłku może być idealnym wstępem, ale także już jej częścią. Gotowanie we dwoje zbliża, wzmacnia więzi, ale i pokazuje nam nawzajem swoje nawyki, pewne umiejętności, uczymy się czegoś o sobie. Konsumowanie tego, co przygotowaliśmy również jest bardzo przyjemne. Możemy zaaranżować kolacje w rożny sposób - może być to kolacja romantyczna ze świecami i muzyką, ale i swobodna, np.: jedzenie wspólnie przygotowanych zdrowych fast-foodów. Możemy także wybrać się w kulinarną podróż i zjeść wspólnie danie meksykańskie czy sushi. Taka randka jest idealnym rozwiązaniem praktycznie na każdym etapie związku. Bez trudu zorganizujemy ją nawet w przypadku par z dużym stażem, posiadających dzieci.

Randka z grami/puzzlami
Układanie puzzli? Oczywiście! Zdecydowanie się na spokojne, ale i pełne emocji spotkanie z puzzlami czy grami planszowymi może być niezwykle inspirującym przeżyciem. Wspólne granie w gry czy tez układanie puzzli odpręża, relaksuje, pozwalam nam na spędzenie czasu w sposób kreatywny i ciekawy. Możliwe jest pogodzenie takiej okazji z opieką nad dziećmi, rozgrywkę czy układanie można bowiem przerwać, np. gdy dziecko się przebudzi.

Wieczór filmowy lub muzyczny
Kolejny ciekawy pomysł to wieczór filmowy czy też muzyczny. Z powodzeniem można go zorganizować we własnym domu. Jest idealnym rozwiązaniem w razie niepogody czy braku innych alternatyw. Zakochani mogą wybrać kilka filmów lub jeden, a zależności od tego, jaka długo mogą sobie na taką rzecz pozwolić. Filmy mogą być dobrane tematycznie, mogą to być również nowości, które chcemy obejrzeć. Wieczór muzyczny z kolei może być koncertem, który obejrzymy w telewizji lub na komputerze, nastroi nas, być może będzie pretekstem do romantycznych uniesień w tańcu.

Romantyczna sesja zdjęciowa
Ciekawym pomysłem na romantyczną randkę we dwoje jest również sesja zdjęciowa, która może stać się pretekstem do ciekawych chwil, spędzonych razem. W domu, ale i jego obrębie możemy wykonać ciekawą sesję zdjęciową, wspólne pozowanie do zdjęć zbliża, ale i okazuje się niezwykłą zabawą. Sesja może być tematyczna, romantyczna, a nawet może być wstępem do sesji narzeczeńskiej czy ślubnej.

Domowe SPA
Propozycja dla par z dłuższym stażem lub tych, które w naturalny, ale i ciekawy sposób chce przejść na kolejny etap relacji. Ciekawym sposobem jest urządzenie sobie domowego SPA, oczywiście we własnej łazience. Zacznijmy od muzyki, relaksującego masażu, wspólnej kąpieli, a następnie nakładania na ciało różnych kosmetyków. Urozmaiceniem wieczoru może być aromaterapia, idealnie wprowadzająca nas w odpowiedni nastrój.

Wieczór rozmów / wspomnień
Kolejna propozycja dla osób, które są już razem jakiś czas, ale w zmodyfikowanej wersji może być idealnym rozwiązaniem i dla osób już na początku znajomości. W ramach kolejnego spotkania można bowiem spędzić czas w domu i spokojnie porozmawiać lub powspominać, np. oglądając zdjęcia. Dla par na początku znajomości będzie to doskonała okazja do poznania się. Dla tych z większym stażem: do przypomnienia sobie, co ich połączyło oraz wzmocnienia więzi, uczucia.

Z pewnością powyższe wskazówki staną się inspirującym poradnikiem dla wielu randkowiczów. Pozwolą na czerpanie pomysłów na interesujące spotkania oraz spędzania czasu z ukochaną osobą w wyjątkowy, niecodzienny sposób, który zapewni moc wrażeń i tak ważnych pozytywnych emocji i będzie na pewno długo wspominany.

Komentarze