Piwne oczy - jaki to kolor i jakie mają znaczenie? Jak malować oczy piwne?

Piwne oczyJaki masz kolor oczu? - Piwne - A jakie to są, brązowe, zielone? Tajemniczo brzmiąca nazwa niewielu z nas może zmylić. Jakie to są oczy piwne? Jak wyglądają, co mówią o Tobie i wreszcie ważne informacje dla pań: jak się malować, aby podkreślić ich blask i piękno?

Oczy piwne - jaki to kolor?

Wiele osób uważa, że oczy piwne to oczy brązowe, ale o nieco innym odcieniu… piwnym? Jaki to kolor? Jak wyglądają takie oczy? Pora rozwiać wątpliwości. Oczy piwne to nie są oczy brązowe, barwa piwna oznacza, że w tęczówce występują co najmniej dwa kolory, zwykle jest to wyjątkowa mieszanka odcienia brązowego oraz zielonego, ale spotyka się również mieszankę brązu z niebieskim. Dlatego właśnie oczy piwne są tak wyjątkowe: każde z nich są inne, może nawet zdarzyć się tak, że u jednej osoby jedno oko będzie nieco inaczej wybarwione niż drugie. Może zdarzyć się również tak, że oczy piwne w świetle naturalnym będą wyglądały np. jak brązowe, a w sztucznym oświetleniu jak zielone. Szacuje się, że posiadacze oczów piwnych to około 5% populacji.

Oczy piwne - co mówią o Tobie?

Jesteś posiadaczką/czem piwnych oczu i chcesz wiedzieć, co kolor Twoich tęczówek mówi o Tobie? Poniżej kilka ciekawych informacji na temat posiadaczy piwnych oczu:

 • Są bardzo towarzyscy, lubią otaczać się ludźmi, rozmawiać z nimi, doskonale odnajdują się w różnych sytuacjach społecznych, lubią się bawić, imprezować, są spontaniczni, uśmiechnięci, bywają beztroscy;
 • Doskonale odnajdują się w nowych sytuacjach, są chętni do podejmowania wyzwań, dobrze pracują w stresie i pod presją czasu;
 • Są niezależni, lubią działać na własny rachunek ale i chętnie podejmują ryzyko;
 • W związkach są jednak stali uczuciowo, wierni i uczciwi;
 • To osoby godne zaufania - są wzorem dla wielu ludzi, cieszą się ich szacunkiem, cenieni są za prawdomówność oraz szczerość;
 • Czasami cechuje ich zbytnia porywczość, impulsywność, mogą działać za szybko lub być chaotyczni w swoich zamierzeniach;
 • Cechuje ich duża wrażliwość interpersonalna, są empatyczni, lubią robić coś na rzecz innych.

Posiadacze oczu piwnych jawią się jako osoby towarzyskie, radosne, pełne energii, ale czasami są chaotyczne i działające zbyt impulsywnie.

Makijaż piwnych oczu

Oczy piwne - ciekawostki

Poniżej garść ciekawych informacji na temat oczu piwnych, każdy ich posiadacz powinien to przeczytać!

 1. Oczy piwne, czyli połączenie barwy brązowej i zielonej występują u 5-8% populacji ludzkiej.
 2. Oczy piwne bardzo często mylone są z oczami brązowymi, które posiada największy odsetek populacji.
 3. Oczy piwne mogą pojawić się u dziecka, gdy jego rodzice mają oczy piwne lub jedno z nich ma oczy brązowe, a drugie: zielone.
 4. Nazwa koloru oczu pochodzi od koloru piwa, który również trudno zdefiniować, w zależności od rodzaju: to kolor żółtawy, brązowawy.
 5. Równie piękne i nietypowe jak piwne są oczy bursztynowe, posiadające także kilka odcieni: zielonkawy, brązowy, żółtawy, nawet miedziany.

Oczy piwne - wady i zalety

Choć w przypadku koloru oczu niewiele możemy zrobić: mamy taki kolor tęczówek, jaki zapisany nam został w genach, to warto wiedzieć, że każdy kolor oczu, również oczy piwne, mają swoje zalety i wady. Do zalet posiadania oczu piwnych zaliczyć można mniejsze ryzyko występowania wielu chorób oka, w tym nowotworów oraz zwyrodnienia plamki żółtej: jest tak dzięki zwiększonej zawartości specjalnego barwnika - melaminy - w tęczówce oka. Co ciekawe, ta sama melamina pozwala chronić również nasz mózg i ośrodek słuchu przez co możemy być mniej narażeni na jego pogorszenie lub utratę niż np. posiadacze jasnych oczu. Z kolei wśród wad posiadania oczu piwnych zaliczyć należy zwiększone ryzyko zachorowania na zaćmę. Jest ona częściej diagnozowana u osób z ciemnym kolorem tęczówki.

Posiadaczki piwnych oczu - jak się malować?

Makijaż piwnych oczu

Szczęśliwe posiadaczki piwnych oczu mogą poeksperymentować z makijażem i przekonać się, że odpowiedni dobór cieni pomoże wydobyć kolor tęczówki. Oczy piwne uwielbiają typowy smoky eyes, czyli ciemne cienie i mocno wytuszowane rzęsy. To idealna propozycja na wiele okazji: do pracy, na randkę ale i na wieczór. Kolejna propozycja to rozwiązanie bezpieczne, taka baza, która także pasuje na każda okazję. Przekonaj się do cieni w naturalnym kolorze: beże, kremy i jasne brązy w połączeniu z brązowym eyelinerem i mascarą stworzą idealna całość. Pamiętaj, aby mocno wytuszować rzęsy. Na wieczór możesz wybrać beżowo-złote cienie, które wydobędą blask z Twoich piwnych tęczówek. Jeśli zależy Ci na wydobyciu brązowego odcienia z tęczówki, zdecyduj się na cienie w kolorze pomarańczowym, miedzianym, lekko żółtawym. Dobierz brązową lub czarną mascarę. Te kolory cieni doskonale pasują do opalonej cery, przy bladej mogą sprawiać, że oczy będą wyglądały na zmęczone.

Jeśli z kolei zależy Ci na tym, aby podkreślić zieleń swoich piwnych oczu i sprawić, że będą wyglądały tajemniczo, postaw na niebieskie cienie lub te w tonacji granatowej. Usta pozostaw naturalne lub muśnij je błyszczykiem. Pamiętaj o korektorze, który ukryje wszelkie niedoskonałości - taki makijaż najlepiej prezentuje się na nieskazitelnej cerze. Na wieczór postaw na fiolet i fuksję, ciekawie zaprezentują kolory Twojej tęczówki i sprawią, że poczujesz się wyjątkowo! Jeśli zaś jesteś posiadaczką śniadej cery i chcesz podkreślić zielone tonacje Twojej tęczówki, wybierz oliwkowe cienie lub te w kolorze złotozielonym. Z kolorem Twojej tęczówki doskonale będą współgrały również cienie szare i grafitowe.

Komentarze