Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - czy tylko na lato? Obalamy mit!

Okulary przeciwsłoneczneOkulary przeciwsłoneczne to bez wątpienia jeden z symboli lata. Podobnie jak w przypadku kremów z filtrami, których nieużywanie może powodować oparzenia słoneczne u dzieci, tak zaniechanie zaopatrzenia dziecka w okulary przeciwsłoneczne może sprawić, że jego wzrok może ulec uszkodzeniu. Warto też wiedzieć, że tworzone dla dzieci okulary przeciwsłoneczne są bardzo przydatne nie tylko latem.

Oczy dzieci - podobnie jak skóra - są bardziej wrażliwe niż oczy osób dorosłych. A to dlatego, że siatkówka dziecięcego oka przepuszcza więcej promieni UV (pochodzących ze światła słonecznego), niż siatkówka oka człowieka dorosłego. Dlatego też w przypadku dzieci istnieje większe ryzyko uszkodzenia narządu wzroku. Co z kolei w późniejszym wieku może skutkować wystąpieniem takich chorób oczu jak na przykład zaćma. W związku z tym warto chronić dziecięcy wzrok nie tylko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, ale także przed różnymi innymi czynnikami nie tylko latem, ale i w innych porach roku. Jedną z metod jest zaopatrzenie naszej pociechy w parę okularów przeciwsłonecznych. Co dzięki temu zyska nasze dziecko? Przed czym okulary przeciwsłoneczne mogą chronić młody wzrok przez cały rok? I jakie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci są najbardziej pożądane? Między innymi o tym w dalszej części tekstu.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - o każdej porze roku

Jak już wcześniej wspomniano, okulary przeciwsłoneczne dla dzieci są wskazane nie tylko latem. Dzieci, które uwielbiają przebywać na dworze, są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych przez cały rok. Ryzyko to jest zwiększone także zimą, gdy promienie słoneczne mogą być naprawdę ostre. Nie tylko drażnią one wzrok dziecka, oślepiają i przeszkadzają w zabawie (co może wpłynąć na je bezpieczeństwo), ale także mogą uszkodzić siatkówkę. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to wtedy konieczność. Ryzyko złego wpływu na wzrok zwiększa się też, gdy oprócz ostrego słońca jest śnieg. Promienie odbijające się od białej powierzchni są powodem niebezpiecznego napromieniowania wzroku. Para okularów przeciwsłonecznych zimą to także ochrona przed zimnem i wiatrem, które mogą powodować zapalenie spojówek.

Od piasku czy kurzu okulary przeciwsłoneczne chronią dziecięcy wzrok również podczas jesiennych i wiosennych zabaw. Dodatkowo wiosną (podobnie jak latem) wszystko budzi się do życia. Na przykład owady. One to mogą uszkodzić oczy dziecka lub spowodować ich silne podrażnienie. Dlatego też w tych porach roku okulary przeciwsłoneczne ochronią wzrok dziecka nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Latem warto też zadbać o ochronę przed promieniowaniem słonecznym, gdy przebywamy nad wodą, od której także mocno odbijają się promienie słoneczne, drażniąc wzrok dziecka.

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dziecięce - czym się powinny charakteryzować

Okulary przeciwsłoneczne zapewniają dziecku ochronę oczu przez cały rok. Bez ryzyka nasza pociecha będzie więc mogła patrzeć w niebo i bawić się w różnych warunkach. Warto wiedzieć, że najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny mieć gwarantowany filtr UV400. Tylko wtedy noszenie takich okularów jest bezpieczne. Poza tym para okularów przeciwsłonecznych powinna być wykonana z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Muszą być też one wygodne, dzięki temu, że mają giętkie oprawki. Co ważne, powinny być też perfekcyjnie dopasowane do dziecka, jeśli chodzi o rozmiar.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - szeroki wybór

Szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych dla dzieci UVOK pozwala na dopasowanie okularów dla dziecka w różnym wieku. I zawsze będą to okulary najwyższej jakości - które nie tylko chronią wzrok, ale są perfekcyjnie dobrane i trwałe, a dzięki temu - bezpieczne. To okulary przetestowane z odpowiednimi certyfikatami. Nie bez znaczenia jest też to, że okulary - zarówno pod względem kolorystyki czy kształtu oprawek - są zaprojektowane tak, by spodobały się najmłodszym!

Komentarze