Manicure tradycyjny - krok po kroku

Manicure tradycyjnyCo kryje się pod pojęciem manicure tradycyjny? Jest to przede wszystkim zabieg mający na celu odżywienie dłoni i paznokci, a przez to podkreślenie pomalowanych paznokci, od których nie odciągają uwagi zaniedbane skórki czy suche dłonie.

Pracę nad całymi dłońmi zaczyna się od namoczenia dłoni począwszy od nadgarstka w wodzie z mydłem, a w przypadku bardzo przesuszonej z dodatkiem olejku np.: kokosowego, który dodatkowo odżywia płytkę paznokcia.

Po kilkunastominutowej kąpieli donie należy posmarować kremem nawilżającym, natomiast skórki wokół paznokcia specjalnym kremem zmiękczającym je, krem najczęściej należy pozostawić na dłoniach na kilkanaście minut. Jest to czas, który można wykorzystać na nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu poprzez piłowanie. W zależności od tego czy manicure jest wykonywany w warunkach domowych czy też przez manikiurzystkę skórki są usuwane w inny sposób. W salonie do pozbycia się zbędnych skórek używa się najczęściej cążek lub specjalnej frezarki. W przypadku samodzielnie robionego manicure znacznie bezpieczniejsze i dające lepszy efekt wizualny jest usunięcie skórek za pomocą złuszczającego je kremu i drewnianej szpatułki.

Kolejnym krokiem jest nałożenie na płytkę paznokcia bazy pod lakier, która zapobiega przebarwieniom. W sprzedaży dostępne są również produkty dwa w jednym czyli baza z odżywką witaminową. Po wyschnięciu bazy nakładany jest kolor, w przypadku tradycyjnego manicure nie wykonujemy żadnych wzorków gdyż głównym atutem tego zabiegu są dobrze odżywione dłonie i paznokcie. Po wyschnięciu lakieru można nałożyć nabłyszczacz, a na koniec utrwalacz  dzięki któremu kolor dłużej utrzyma się na paznokciu.

Kolejny etap to pielęgnacja dłoni czyli nałożenie odżywczej maski lub specjalnego kremu do rąk, dzięki któremu skóra stanie się gładka i jedwabista.

Manicure tradycyjny jest jednym z najstarszych i ma wiele zwolenniczek, jego podstawową zaletą jest pielęgnacja całych dłoni i używanie kosmetyków nieinwazyjnych, które nie niszczą płytki paznokcia jak dzieje się w przypadku wielu nowoczesnych i modnych typów manicure. Wadą natomiast krótka trwałość nałożonego lakieru, który maksymalnie utrzymuje się do dwóch tygodni.

W tym wypadku polecamy wykonywać wszystkie prace domowe w gumowych rękawiczkach chroniących lakier przed odpryśnięciem.

Komentarze