Jak zorganizować Złote Gody? Proste pomysły i porady

Złote GodyNie od dziś wiadomo, że każda rocznica ślubu to bardzo ważne i doniosłe wydarzenie. Złote Gody oznaczają już pięćdziesięcioletnie małżeństwo, a więc nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż zasługują one na niezapomnianą uroczystość. Aby udanie świętować Złote Gody, najpierw trzeba włożyć wiele wysiłku w przygotowanie takiej imprezy i w związku z tym warto mieć świadomość najczęściej popełnianych błędów oraz najlepszych dostępnych rozwiązań.

Złote Gody to na tyle ważny moment w życiu małżonków, że należy zagwarantować im możliwie najbardziej wyjątkowe spotkanie rodzinne. W zasadzie nie tylko rodzinne, bowiem nierzadko jubilaci pragną przeżywać ten dzień również w towarzystwie najbliższych przyjaciół. I to właśnie stworzenie listy gości jest podstawową kwestią, którą trzeba rozwiązać jak najszybciej. Dopiero wtedy, kiedy określona zostanie liczba uczestników imprezy, można podjąć się realizacji pozostałych zadań.

Prawidłowo ustalona lista gości i lokal to kluczowe kwestie

Osoba odpowiedzialna za stworzenie listy zaproszonych gości powinna wziąć pod uwagę pewną hierarchię - najistotniejsze jest ulokowanie na niej rodziny, zarówno bliższej, jak i tej dalszej. Ponadto, trzeba pamiętać o przyjaciołach oraz dawnych znajomych jubilatów. Oczywiście, wybór gości należy skonsultować z najważniejszymi uczestnikami imprezy, czyli jej gospodarzami, obchodzącymi tego dnia swoje niepowtarzalne święto.

Ustalenie liczby gości to szansa na uczynienie kolejnego kroku - wyboru odpowiedniego lokalu. Rzecz jasna, Złote Gody można zorganizować nawet w mieszkaniu, jednak zazwyczaj rozmach uroczystości przerasta możliwości gospodarstwa domowego. Optymalnym rozwiązaniem może się okazać po prostu elegancka restauracja, która umożliwia zaproszenie większej liczby gości, co z pewnością ucieszy jubilatów.

Konsumowanie Złotych Godów, czyli wybór właściwego menu

Decyzja o zorganizowaniu Złotych Godów w restauracji wiąże się z jeszcze jedną, niezwykle istotną korzyścią, czyli brakiem konieczności samodzielnego przygotowywania posiłków. Wystarczy wybrać odpowiednie menu oferowane przez restaurację lub firmę cateringową, nie zapominając przy tym o trunkach. Te ostatnie nie są jednak niezbędne, bowiem wiele rodzin preferuje uroczystości bez obecności alkoholu.

Jubilaci zazwyczaj upierają się, iż nie potrzebują jakichkolwiek prezentów, jednak podarowanie właściwego upominku to dla wielu obowiązkowy punkt uroczystości. W tym przypadku nie ma uniwersalnych reguł i wszystko zależy od upodobań bohaterów wieczoru. To do ich preferencji należy dostosować wybór prezentu. Poza tym, warto kupić bukiet złożony z pięćdziesięciu, koniecznie czerwonych, róż. Trzeba pamiętać, że pozostali uczestnicy imprezy mogą mieć podobne zdanie na temat potrzeb jubilatów, dlatego warto skonsultować tę kwestię, aby uniknąć zdublowanych podarunków.

Złote Gody to doniosłe wydarzenie i warto po prostu przyjemnie spędzić czas

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Złote Gody to niebywale istotna uroczystość, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby usatysfakcjonować jubilatów. Świetnym sposobem na wzruszenie ich może się okazać podarowanie pięknego albumu z rodzinnymi zdjęciami czy archiwalnego zdjęcia ze ślubu oprawionego w elegancką ramkę.

Źródło: www.kazdarodzina.pl.

Komentarze