Jak poznać, że mu się podobam?

Czy podobam się chłopakiwi?Jest taki ktoś… przystojny, inteligentny, zabawny, miły: Podoba Ci się, to jasne i zrobiłabyś wiele, żeby chciał Cię zaprosić na kawę i spotykać się z Tobą. Emocje są bardzo silne i rozsądek nie ma tutaj siły przebicia. Jak jednak dopuścić go do głosu i zastanowić się, czy Ty też mu się podobasz? Poniżej znajdziesz porady, które pozwolą Ci określić, czy obiekt Twoich westchnień podziela Twoje zainteresowanie.

Podobam mu się czy nie?

Historia Marty, lat 17.
Adama poznałam na urodzinach koleżanki. Prawdziwy ideał! Przystojny, mądry, zdał na studia. Świetnie nam się rozmawiało, odprowadził mnie do domu, wymieniliśmy się numerami, zadzwonił następnego dnia i zaprosił mnie na rower. Było bardzo miło ale nie wiem, co dalej… Nie umiem go rozgryźć! Bardzo mi się podoba ale czy ja jemu też? Jest miły, uśmiechnięty, powiedział mi, że ładnie wyglądam, był ciekawy moich pasji, rozmawialiśmy o mojej i jego rodzinie, żartowaliśmy… Na pożegnanie podał mi rękę, chwilę ją przytrzymał, patrzył mi w oczy… Nie wiem, co teraz zrobić. Podobam mu się czy nie?

Mężczyzna - trudny orzech do zgryzienia

Historia Marty nie należy do rzadkości. Nie oszukujmy się, mężczyzna w niewielu kwestiach zachowuje się podobnie jak my. Nie łatwo go rozgryźć i ustalić, co tak naprawdę myśli. Zdarzają się oczywiście szczerzy i - co najważniejsze - odważni mężczyźni, którzy mówią wprost o swoich uczuciach - i to najlepsza opcja dla Ciebie, a jeśli tego nie robią, to dlaczego? Otóż mężczyzna:

  • obawia się, że Ty nie czujesz tego samego (widzisz, ma dokładnie takie same obawy, jak Ty!) i nie chce zostać wyśmiany;
  • obawia się odrzucenia, tzw. "kosza", dla mężczyzny to prawdziwy dramat…
  • wstydzi się tego, że mu się podobasz… dziwne? A pomyśl sobie o stereotypie silnego mężczyzny, który nie powinien ujawniać emocji… Może on też chce taki być?
  • nie umie Ci powiedzieć, że jest Tobą zainteresowany… Być może nie wyniósł z domu nauki mówienia o swoich uczuciach, jest skryty, nieśmiały, nie wie, jak ubrać swoje uczucia w słowa. Woli to pokazać.

Jeśli Ci tego nie powie, musisz do zauważyć, ocenić i zrozumieć. Jak? Poniżej mała ściąga.

Uważaj na znaki!

Mężczyzna daje znaki i to różnorodne. Nie przegap ich i miej pewność, że podobasz mu się tak samo, jak On Tobie!

1. Komplementuje Cię i mówi miłe słowa

Zakochany czy zauroczony mężczyzna pokazuje to, że mu się podobasz prawie wprost: mówi Ci, że ładnie wyglądasz, komplementuje Twój strój, figurę, fryzurę. W porządku, przyjaciel też może Ci powiedzieć, że schudłaś i Twoja nowa sukienka świetnie na Tobie leży ale uważaj! Zafascynowany Tobą chłopak powie to w inny sposób: z zachwytem.

2. Ma przy Tobie zawsze dobry nastrój

W porządku, możesz poprawiać humor wielu osobom, bo jesteś miła, wesoła i pozytywnie nastawiona do świata. Jeśli jednak Twój obiekt westchnień na Twój widok wyraźnie się rozpromienia, błyszczą mu oczy, stale się uśmiecha albo śmieje. Poprawiasz mu nastrój, ponieważ mu się podobasz!

3. Pyta Cię o zdanie i interesuje się Tobą

Jeśli mężczyzna jest Tobą zainteresowany jako kobietą, interesuje się również Twoim życiem, Twoim sprawami, problemami, tym, co robisz, czym się zajmujesz… chce wiedzieć praktycznie wszystko! Rozmowa z nim na początku przypomina wywiad i czujesz się jak gwiazda, którą wypytuje o wszystko? To dobry znak, chce Cię jak najlepiej poznać. Dodatkowo, jeśli mu się podobasz, liczy się z Twoim zdaniem i chce je znać. Dlatego właśnie przy każdej możliwej okazji, pyta co Ty o tym myślisz i nie obraża się, nawet jeśli Twoja opinia jest inna niż jego.

4. Inicjuje spotkania i dba o stały kontakt z Tobą

Zainteresowany Tobą mężczyzna chce się z Tobą jak najczęściej spotykać, dlatego nie zdziw się, jeśli sam będzie proponował wyjście na spacer, kawę czy zachęci Cię do wspólnego wyjścia do kina. Nawet, kiedy się nie widzicie, zauroczony mężczyzna chce mieć z Tobą stały kontakt. Jeśli mu się podobasz, nie zdziw się, jeżeli będzie pisał do Ciebie SMS-y z życzeniem miłego dnia, wysyłał zabawne wiadomości na Facebooku czy maile ze śmiesznymi filmikami.

5. Na spotkania ubiera się ładnie, elegancko, inaczej

Wiesz, że na co dzień chodzi w dżinsach i bluzie, a gdy się spotykacie stara się wyglądać modnie i nawet elegancko? Uważaj, stara się! Chce przy Tobie dobrze się prezentować, co skłonić go może również do zmiany stylu, aby dopasować się do Ciebie.

6. Utrzymuje kontakt wzrokowy

W trakcie rozmowy przy Ci w oczy, a jego źrenice są większe niż zwykle? W takim razie masz szczęście: bardzo się mu podobasz!

7. Stara się być blisko

W klubie siada obok Ciebie, w grupie znajomych dotrzymuje Ci towarzystwa, gdzie się nie obrócisz… on zawsze tam jest. To znak, że jesteś dla niego ważna, szuka Twojego towarzystwa i chce przebywać z Tobą. Poza tym… to także niezawodny sposób na to, aby żaden inny mężczyzna nie miał tego szczęścia być blisko Ciebie.

8. Próbuje niby przypadkiem Cię dotknąć

Nie mówmy tu oczywiście o dotyku nachalnym, obcesowym dotykaniu miejsc intymnych, biustu ale o naturalnym, delikatnym dotyku, na przykład przelotnym muśnięciu dłoni, dotykania włosów, ramienia… Zakochany mężczyzna dotyka subtelnie, szukając kontaktu fizycznego z kobietą, która mu się podoba.

9. Jest troskliwy i delikatny

Jeśli mu się podobasz, powinnaś doświadczać z jego strony troski oraz delikatności. Zauroczony chłopak jest czuły w stosunku do Ciebie, może np. troskliwie otulać Cię swoją kurtką w chłodny dzień, oddać swój parasol czy odprowadzić do domu, gdy zasiedzicie się u znajomych. Twoje dobro i bezpieczeństwo powinno być dla niego najważniejsze.

10. Zmienia dla Ciebie plany

Jeśli mu na Tobie zależy, bez trudu będzie umiał i chciał zmienić dla Ciebie swoje plany. Chcesz iść na koncert ale On w tym czasie umówił się z kolegami w kręgielni? Jeśli mu się podobasz, nie zdziw się, jeśli pojawi się w tłumie przed halą koncertową i będzie chciał Ci towarzyszyć…

11. Robi wszystko, aby Ci pomóc

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapewne jest wokół Ciebie wiele osób, które zechcą Ci pomóc: rodzice, rodzeństwo, przyjaciele i… no właśnie, czy On też należy do tego grona? Jeśli tak, możesz się cieszyć: zależy mu na Tobie i chce się wykazać. Pamiętaj jednak, że może pomagać Ci również jako przyjaciel. Jeśli jednak chce to zrobić praktycznie za wszelką cenę i być pierwszy z pomocą, przed innymi: zapewne mu się podobasz.

12. Chce Ci zaimponować

Zauroczony mężczyzna ma jeden cel: zdobyć wymarzoną kobietę. Jak jednak to zrobić, gdy konkurencja nie śpi? Wtedy stara się za wszelką cenę Ci zaimponować: swoimi osiągnięciami, zainteresowaniami, możliwościami. Jeśli przechwala się nowym modelem telefonu czy skuterem zapewne nie zdobędzie Twojego serca ale jeżeli powie Ci, że pomaga starszej sąsiadce oraz oddał swój podatek na miejscowe hospicjum...

13. Żartuje z Ciebie ale życzliwie

Nawet jeśli chłopak z Ciebie żartuje może być tak, że mu się podobasz. Pamiętaj jednak, że żarty powinny być życzliwe, a On za każdym razem sprawdza, czy aby na pewno się nie obraziłaś. Przyjazne droczenie się może być oznaką nieśmiałości w mówieniu o uczuciach i okazywaniu zainteresowania w ten zabawny osób.

14. Chce poznać Twoich znajomych i przedstawić Ci swoich

Jeśli chłopakowi na Tobie zależy, z pewnością będzie chciał poznać lepiej nie tylko Ciebie ale tez Twoją rodzinę i znajomych. Będzie się starał dobrze przy nich wypaść, aby pokazać, że jest Ciebie wart. Działa to oczywiście w obie strony.

15. Snuje plany na przyszłość

Nie oszukujmy się, nie będzie od razu planował dnia ślubu ale jeśli chce, żebyście razem poszli na imprezę do znajomych lub wymyślił wakacyjny wyjazd i przygotowuje się do niego… wiedz, że jesteś dla niego kimś ważnym.

Wiemy już, jakie sygnały, wysyłane przez mężczyzn można uznać za oznaki zainteresowania ale nie przesadzajmy i nie popadajmy w skrajności. Wiele miłych zachowań ze strony chłopaka może wynikać po prostu z dobrego wychowania i kulturalnego traktowania kobiety. Jeśli jednak w Waszej relacji zauważasz większość z powyższych punktów, czujesz się przy swoim wybranku wyjątkowo to… czekaj na rozwój wydarzeń lub delikatnie pomóż swojemu szczęściu i… też dawaj sygnały. Prędzej czy później Twój wybranek z pewnością je zauważy i zechce zrobić kolejny krok. Pierwszy pocałunek, deklaracje, wyznanie miłosne? To już Wasza tajemnica.

Komentarze