Jak działa puder rozświetlający i w jaki sposób go używać?

Jak działa puder rozświetlający?Puder rozświetlający to jeden z najczęściej stosowanych kosmetyków zapewniających wykonanie maskującego i jednocześnie efektownego makijażu twarzy. Puder działa podobnie do kosmetyków pielęgnacyjnych, gdyż "otula" skórę, sprawiając, że wygląda znacznie lepiej i zdrowiej. Kosmetyk ten najczęściej wyposażony jest w cząsteczki, które odbijają światło i dlatego nałożony na skórę sprawia, że zmarszczki stają się płytsze, cienie zyskują bardziej naturalny wygląd, a inne niedoskonałości stają się mniej widoczne.

Aby zadziałał skutecznie należy wiedzieć jak go używać, a także dobrać ten najlepszy dla naszego typu skóry. Puder przez dłuższy czas był kosmetykiem niedocenianym, być może z obawy przed efektem maski, spowodowanym jego nakładaniem w zbyt dużej ilości. Nie należy jednak z niego rezygnować, gdyż użyty w prawidłowy sposób doskonale poprawia wygląd zmęczonej i ziemistej cery.

Puder rozświetlający jest w stanie korygować następujące niedoskonałości:

  • delikatne zmarszczki mimiczne, szczególnie te w okolicy oczu i ust,
  • worki pod oczami i nieestetycznie wyglądające cienie oraz pozostałe objawy zmęczenia i nieprzespanej nocy w obrębie oczu,
  • popękane naczynka, czyli tzw. "pajączki",
  • zaczerwienienia skóry twarzy,
  • zaskórniki, krosty, wypryski oraz rozszerzone pory.

Jak wybrać puder rozświetlający?

Najważniejszą kwestią przy wyborze dobrego pudru rozświetlającego jest jego kolor. Nie może być ani zbyt ciemny ani za jasny. Warto zwrócić uwagę czy wybrany przez nas puder posiada również właściwości matujące. Zbyt błyszczący puder rozświetlający może spowodować, że nasza twarz będzie wyglądała staro, nienaturalnie, a także nieświeżo i ciężko, dlatego zbyt duża ilość kosmetyku jest w tym przypadku jak najbardziej niewskazana. Jeśli nasza skóra jest wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego to warto rozejrzeć się za pudrem, który posiada filtr przeciwsłoneczny.

Jak stosować puder rozświetlający?

Ważne jest, aby podczas stosowania pudru rozświetlającego nie przesadzić z jego ilością, która może spowodować karykaturalny efekt, a także spowodować obsypywanie się kosmetyku w ciągu dnia.

Zanim przystąpimy do wykonania makijażu ważne jest, aby odpowiednio oczyścić twarz. Dokładny demakijaż sprawi, że skóra będzie podlegała odpowiedniej wentylacji, a także zostanie oczyszczona z resztek innych kosmetyków. Na miejsca, z którymi masz problem z niedoskonałościami możesz nałożyć korektor, dzięki któremu zostaną one wyrównane, jeśli nawet nie całkowicie, to zyskają bazę pod kolejne kosmetyki wyrównujące koloryt cery. Korektor szczególnie często stosuje się pod oczy, aby wstępnie zniwelować cienie i worki pod oczami spowodowane zmęczeniem.

Do nakładania pudru najlepiej wykorzystać średniej wielkości pędzelek wykonany z naturalnego włosia. Najskuteczniejsze jest rozjaśnienie twarzy poprzez zastosowanie zasady trójkąta tj. nakładając kosmetyk na środek czoła, nos, wzdłuż bruzd wokół ust i całą brodę. Jeśli natomiast chcesz powiększyć swoje usta, nałóż puder nad górną wargą, a wydadzą się one pełniejsze. Pudru rozświetlającego można również użyć zamiast cieni, nakładając go na powieki, co sprawi, że oko będzie bardziej "otwarte" i tym samym większe. Puder rozświetlający bardzo dobrze sprawdzi się po zimie i w trakcie jesieni, gdy skóra staje się matowa i nieco bez życia. Puder sprawi, że nabierze ona blasku podobnego do efektu muśnięcia słońcem podczas lata. Puder rozświetlający skutecznie można zastosować na inne partie ciała takie jak dekolt, ramiona i szyję.

Pudry coraz częściej oprócz właściwości korygujących, wzbogacone są także o składniki matujące, nawilżające i odżywiające skórę, dzięki którym przy okazji makijażu jest ona również bardzo dokładnie wypielęgnowana.

Autor: www.vichy.pl.

Komentarze

malina
Ja już swój wybrałam loreal true match highlight. Efekt po nałożeniu jest rewelacyjny, twarz nabiera blasku i wygląda promiennie. Można nim również rozświetlać poszczególne partie twarzy tzw. strobing.
Krystyna
Posiadam taki puder, więc chętnie przeczytam czy prawidłowo go używam.
Irena
Dobre rady zawsze w cenie.