Fryzury bob

Fryzura bobFryzura bob to jedna z najpopularniejszych, najstarszych i najbardziej twarzowych fryzur damskich. Na przełomie lat bob doczekał się wielu odmian. Strzyżenie to króluje na damskich głowach niezmiennie od ponad 100 lat.

Zobacz, który bob pasuje do Ciebie i jak wygląda najmodniejsza fryzura bob?

 

Fryzura typu bob - czyli jaka?

Fryzura bob polega na ukośnym strzyżeniu włosów w celu uzyskania objętości. Tył włosów jest znacznie krótszy od kosmyków znajdujących się przy twarzy. Skośna linia strzyżenia sprawia, że krótsze z tyłu włosy łatwiej się układają i są odbite od nasady, a umiejętnie wygolone włosy na karku, sprawiają, że wierzchnia warstwa włosów sama się podwijają do spodu. Fryzura na czubku głowy jest uniesiona i nie wymaga codziennego modelowania. Dłuższe pasma przy twarzy strzyżone pod skosem, optycznie wyszczuplają twarz, łagodzą jej rysy.

Fryzura bob jest jedną z najbardziej uniwersalnych w dziejach fryzjerstwa. Ponadto nie wymaga codziennej stylizacji i pasuje prawie do każdego typu urody. Obecnie strzyżenie na boba występuje w kilkunastu modnych wersjach.

Krótka historia fryzury bob

Po raz pierwszy bob pojawił się jako fryzura damska w 1909 roku. Prekursorką tej fryzury była Eve Lavalliere francuska aktorka teatralna, która na potrzeby sztuki zmieniła fryzurę na klasycznego boba. Krótkie damskie włosy początkowo budziły zdziwienie, a czasem nawet pogardę, jednak już 10 lat później bob stał się jedną z najpopularniejszych fryzur damskich. Pierwszy bob w historii fryzjerstwa to proste włosy, zakrywające ucho z równo przystrzyżoną grzywką sięgającą do brwi. W latach 20 ubiegłego stulecia strzyżenie na boba zapoczątkowało prawdziwą eksplozję krótkich damskich fryzur. Klasyczny bob damski w tej wersji z roku 1910 był modny aż do końca lat 30 ubiegłego stulecia.

Niespełna 3 dekady później fryzura bob powróciła, tym razem modny był wersji A line, czyli ukośnie strzyżenie z krótkim tyłem i dłuższymi bokami. Bob A line jest jedną z najbardziej twarzowych fryzur, która jest niezmiennie modna od przeszło 60 lat.

W 2020 roku bob nie tylko stał się jedną z najmodniejszych fryzur damskich, ale też doczekał się wielu fantazyjnych odmian. Styliści fryzur prześcigają się w tworzeniu nowych propozycji fryzur na boba. Są to cięcia, które zachowują klasyczną linię strzyżenia, a fryzura jest odświeżona i unowocześniona poprzez dodanie akcentów charakterystycznych dla nowoczesnego fryzjerstwa. Zobacz wszystkie odmiany klasycznego i nowoczesnego boba.

Fryzura long bob

Jak wygląda fryzura long bob?

Long bob to jest fryzura na średnie włosy do ramion. Strzyżenie polega na stworzeniu ukośnej linii pomiędzy krótszymi włosami z tyłu i dłuższym przodem.

Fryzura long bob

Long bob z grzywką to obecnie najmodniejsza fryzura, która doskonale prezentuje się na prostych włosach błyszczących jak tafla lodu, jak i mocno skręconych, ale utrzymanych pod kontrolą.Spis treści
Fryzury bob
French bob
Shaggy bob
Soft blunt bob
Curly bob
Line bob
Azjatycki bob
Afro bob
Beach waves bob

Komentarze

Magda
Odpowiednio wystylizowane włosy trzeba jeszcze jakoś utrwalić, aby uzyskana fryzura utrzymała się przez jak najdłuższy czas, najlepiej przez całą noc, zwłaszcza jeśli w planach ma się szaloną imprezę albo np. ślub połączony z weselem, które mogą trwać od południa do późnej nocy. Jak utrwalić fryzurę? Trzeba oczywiście wykorzystać działanie dobrego lakieru i prawidłowo go użyć, aby utrwalić look, ale jednocześnie nie obciążyć włosów i nie doprowadzić do tego, że zaczną wyglądać jak oblepione kosmetykiem, mało estetyczne strączki. Typ lakieru dostosowuje się do pożądanego efektu. W zależności od tego, na jaki poziom utrwalenia chce się postawić, trzeba wybrać lakier o innej mocy, bo podczas gdy na co dzień spokojnie sprawdzi się ten słabszy, dający naturalny i lekki efekt, tak wieczorową porą i przy ważniejszych okazjach zaleca się używać mocniejszych produktów, zapewniających porządne utrwalenie na kilkanaście godzin. Zazwyczaj ten poziom utrwalenia ustalany jest w skali 1-5. Jedynka oznacza lakier najsłabszy, a piątka najmocniejszy. Warto mieć przynajmniej ze dwa różne warianty kosmetyku, by dostosowywać go do okazji, zamiast na co dzień zmuszać się do utrwalania fryzury bardzo mocnym lakierem, który niestety zawsze będzie częściowo szkodzić włosom, zwłaszcza jeśli zapomni się o jego dokładnym wyczesaniu przed pójściem spać. Bardzo ważny jest sposób aplikacji produktu. Lakierem do włosów należy spryskać fryzurę z odległości około trzydziestu centymetrów, na pewno nie należy trzymać go bardzo blisko włosów, gdyż w ten sposób użyje się go za dużo i będzie oblepiał włosy.
AnnA
W tym sezonie modne są uczesania lekkie, zwiewne, w kolorach natury. Co wybrać: loki, pazurki, boba czy długą grzywkę? Dla niewysokich kobiet najlepsze są krótkie włosy, dla smukłych długie, dla wszystkich - półdługie, w tym właśnie fryzury typu bob. Mi podoba się bob lekko rozwiany. Jak go zrobić? Włosy należy skrócić do ramion w prostej linii, tak, by pasma z przodu sięgały do końca nosa, po czym wycieniować. Wilgotne po myciu pasma należy spryskać u nasady odrobiną lotionu do włosów. Potem zrobić przedziałek na środku głowy i modelować włosy na okrągłej szczotce, układając je pod spód, a pasemka przy twarzy należy lekko wywinąć. Potem tylko trzeba natapirować włosy na górze i rozczesać i fryzura gotowa.