Filmy familijne: fajne, śmieszne, warte obejrzenia

Najlepsze filmy familijneOglądanie filmów familijnych w większym gronie może być nie tylko ciekawą rozrywką, przyjemnym sposobem spędzenia czasu z najbliższymi, ale i okazją do nauki cennych wartości. Dowiedz się, jakie filmy familijne wybrać, które z nich są fajne, śmieszne i warte obejrzenia.

 

 

30 najlepszych filmów familijnych: fajnych, śmiesznych i wartych obejrzenia

Każdy z rodziny znajdzie w tych produktach coś dla siebie: są to nie tylko ciekawe produkcje, ale też niosą sporą dawkę humoru, ciepła, optymizmu oraz nadziei. Niektóre z tych filmów są śmieszne, inne wzruszające, dające do myślenia. Niemniej wszystkie z nich są fajne i warto je obejrzeć z najbliższymi.

1. "Kevin sam w domu"

Na pierwszym miejscu zestawienia fajny i śmieszny film, który każdy z nas widział na pewno kilka razy… Zimowa i świąteczna klasyka, czyli przygody chłopca, który na skutek zbiegu okoliczności po rodzinnej kłótni został sam w domu, podczas gdy jego rodzina wybrała się do Paryża, aby tam spędzić święta Bożego Narodzenia. Rezolutny Kevin McCallister po kłótni z rodzicami udał się na strych, by tam przed zaśnięciem wyszeptać marzenie… chciał, aby jego rodzina zniknęła. Nazajutrz obudził się w pustym domu i zrozumiał, że jego pragnienie zostało wysłuchane. Tak naprawdę jednak bliscy Kevina po pospiesznej pobudce cudem zdążyli na samolot, którym dolatywali na drugi koniec świata… Kevin na początku swojej samotności doskonale się bawił, robił wszystko to, czego nie mógł, będąc pod czujnym okiem rodziców czy starszego rodzeństwa. Po pewnym czasie jednak zauważył, że jego domem zaczyna się interesować się dwóch mężczyzn… Jak się okazało w trakcie nieobecności opiekunów musiał stoczyć walkę o swój dom: dzięki wrodzonemu sprytowi udało mu się przechytrzyć groźnych bandytów i… dostarczać widzom sporą dawkę humoru. Kevin na ekranach bawi w okolicy Świąt Bożego Narodzenia od 1997 roku, kiedy to miała miejsce jego światowa premiera.

2. "Kevin sam w Nowym Jorku"

Kolejny pozycja to kontynuacja przygód bystrego chłopca, który został sam w domu na święta. Mija rok w życiu rodziny McCalisterów i wszystko zaczyna wyglądać… podobnie. Znów kłótnia w domu pełnym domowników i gości, złość Kevina na opiekunów i kolejne życzenie: chce wyjechać na święta sam, nie ma ochoty na wyjazd na Florydę, gdzie nie będzie mógł rozkoszować się w okresie Bożego Narodzenia widokiem ukochanej choinki. Tym razem jednak Kevin jedzie z rodziną na lotnisko, czujni opiekunowie wydają się nie spuszczać go z oczu, ale… tłum na lotnisku sprawia, że dziecko wsiada do samolotu, który odlatuje… do Nowego Jorku. I to tam Kevin melduje się w Hotelu Plaza i spędza święta, o jakich marzył. Wszystko wygląda idealnie do czasu, gdy na swojej drodze spotyka… zbiegłych z więzienia bandytów z poprzedniej części! Tym razem mają w planach okradzenie sklepu z zabawkami. Kevin wie, że właściciel chce przekazać utarg szpitalowi dla dzieci. Chłopiec wie jedno, nie należy zadzierać z dziećmi. Przygotowuje plan pokrzyżowania złodziejom ich niecnych zamiarów - znów spora dawka dobrego humoru, ale i wzruszeń, zwłaszcza gdy rodzina odnajduje Kevina w jednym z największych miast na świecie. To kolejna, obowiązkowa pozycja na święta i dowód na to, że kontynuacja wcale nie jest gorsza od pierwowzoru.

3."Sam w domu po raz trzeci"

Czy kolejna część jest kontynuacją przygód Kevina? I tak i nie, ponieważ konstrukcja jest taka sama, ale bohaterem jest w tym wypadku Alex, rezolutny chłopiec, który zostaje sam w domu, gdy jego mama musi pilnie jechać do pracy, a ojciec jest w delegacji. Chory na ospę Alex nie chce, by opiekowała się nim starsza sąsiadka. Dostał od niej za odświeżanie zdalnie sterowany samochód i doskonale się nim bawi. Do czasu, gdy w okolicy zaczyna się dziać coś dziwnego… Nieznane mu osoby interesują się samochodzikiem, a dokładniej zawartym w nim chipem… Alex musi bronić siebie i swojego domu oraz cennego znaleziska, przechytrzając czwórkę groźnych złodziei, pragnących zdobyć cenny chip.

4. "Opowieści z Narni" ("Lew, Czarownica i Stara Szafa", "Książę Kaspian", "Podróż Wędrowca do Świtu")

Kolejna propozycja do cała seria fajnych filmów, stworzonych na podstawie książek autorstwa C. S. Lewisa. Opowiada o rodzeństwie Pevensie: Piotrze, Zuzannie, Edwardzie i Łucji, którzy - w czasie wojny zostają wysłani do wujostwa. Jadą tam niechętnie, nie mają ochoty na podporządkowywanie się zasadom zrzędliwego krewnego… Pewnego dnia jednak ich najmłodsza siostra znajduje tajemnicze przejście do magicznej krainy… Wystarczy przejść przez starą szafę, aby znaleźć się w Narni. Spotyka tam fauna, Tumnusa, któremu za spotkanie z człowiekiem grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, bowiem władzę w Narni objęła Zła Królowa. Rodzeństwo pędzi do krainy na ratunek faunowi, działają razem, ale w pewnym momencie Edwarda zaczyna kusić władza i urok Królowej… Na swojej drodze spotykają sympatyczne bobry, wiele niezwykłych stworzeń oraz Lwa Aslana, prawowitego władcę Narni. Wkrótce okazuje się, że to właśnie rodzeństwo Pevensie zasiądzie na tronach tej niezwykłej krainy… Kolejna część opowiada kontynuację przygód rodzeństwa, tym razem walczą o Narnię wraz z Księciem Kaspianem. To zarazem ostatnia wizyta w Narni najstarszych Piotra i Łucji, który po prostu dorośli… Zatem podróż Wędrowcem do Świtu odbędzie dwójka najmłodszego rodzeństwa: Edward i Łucja wraz ze swoim niesfornym kuzynem, Eustachym. To wyjątkowa seria nie tylko dla wielbicieli fantastyki. Ta seria niesie mądre morały, które z pewnością docenią dorośli i młodsi widzowie. To opowieści o sile miłości, przyjaźni, odwadze a także o własnych słabościach i niedoskonałościach, które czynią nas wyjątkowymi.

5. "Billy Elliot"

Bohaterem filmu jest jedenastoletni Billy, który mieszka wraz z ojcem, starszym bratem i schorowaną babcią w małym, górniczym miasteczku. Ojciec i brat ciężko pracują w kopalni, obecnie strajkują, walcząc o lepsze wypłaty. Billy chodzi do szkoły, opiekuje się babcią oraz… za namową ojca uczęszcza na lekcje boksu. W ogóle jednak nie podziela pasji swojego taty, o wiele bardziej interesują go zajęcia z baletu, które odbywają się w sali obok… Potajemnie spędza wiec czas na zajęciach z tańca, a prowadząca odkrywa, że chłopiec ma wyjątkowy talent. Racjonalny ojciec, który dowiaduje się o pasji syna zakazuje mu ćwiczenia baletu. Nieszczęśliwy chłopiec pragnie zostać uczniem Królewskiej Akademii Tańca… Gdy ojciec widzi, jaki talent skrywał jego syn, odłącza się od strajkujących, otrzymuje wypłatę i jedzie z synem na przesłuchanie do szkoły… Zestresowany nastolatek wdaje się w bójkę, myli kroki… Czy uda mu się przekonać do siebie komisję i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: "Dlaczego tańczysz?". Wspaniała opowieści o spełnianiu marzeń oraz rodzicielskiej miłości. Niezwykły film familijny warty obejrzenia dla całej rodziny.

6. "Most do Therabithii"

Został stworzony na podstawie powieści Katherine Paterson. To powieść o niezwykłej przyjaźni, ale i wyobraźni, która sprawia, że możemy przenosić się do lepszego świata… Jesse pochodzi z ubogiej rodziny, koledzy naśmiewają się z tego, że nosi buty po starszej siostrze… Złość chłopca potęguje fakt, że nowa uczennica w szkole wygrywa z nim wyścig… a to przecież do tej pory on był najszybszy, to stanowiło jego przewagę… Mimo początkowej niechęci Jesse i Leslie zaprzyjaźniają się, a łącząca ich wyjątkowa więź sprawia, że w swoich zabawach przenoszą się do wyjątkowej krainy, zwanej przez nich Therabithią… To miejsce z dala od problemów, biedy, trosk, zmartwień i niepowodzeń. Dzieci walczą z trollami, a każde zwycięstwo dodaje im pewności siebie. W swoim świecie są szczęśliwe, wyjątkowe. Każdego dnia dostają się do swojego magicznego świata przez linę, zawieszoną nad strumieniem. Pewnego dnia Leslie udaje się tam sama, ponieważ Jesse jedzie z ukochaną nauczycielką do muzeum. Nie chciał zabrać ze sobą przyjaciółki, chciał być sam z panią Edmunds, to było dla niego wyróżnienie. Po powrocie zastaje zapłakaną mamę i dowiaduje się, że Therabithia już nigdy nie będzie taka sama… Ten jeden raz lina nad strumieniem nie wytrzymała i Leslie wpadła do rzeki. Po śmierci przyjaciółki Jesse pogrąża się w rozpaczy, wyrzuca sobie, że nie zabrał jej na wycieczkę, czy to ocaliłoby jej życie? Po pewnym czasie rozumie jednak, że Therabithia może istnieć dalej… Od tej pory przechodzi do niej przez most i bawi się w niej z młodszą siostrą, każdego dnia czcząc w tej sposób pamięć swojej niezwykłe przyjaciółki. To niezwykle mądry i wzruszający film familijny dla małych i dużych.

7. "Niania i wielkie bum"

Niania McPhee opiekuje się dziećmi, które przeżyły drugą wojnę światową. Jej podopieczni podchodzą do niej z początkową rezerwą. Nie wiedzą jeszcze, że ich opiekunka jest obdarzona magicznymi mocami… Niania pojawia się na farmie, aby pomóc rodzeństwu skłóconemu z kuzynostwem, korzysta ze swoich mocy i przy pomocy czarów pomaga dzieciom odnaleźć radość i szczęście.

8. "101 Dalmatyńczyków" - wersja filmowa

Roger jeszcze jakiś czas temu był samotnikiem i jego czas wypełniało projektowanie gier komputerowych. Zmieniło się to, gdy poznał Anitę, projektantkę mody. Dziś on i Anita są szczęśliwym małżeństwem i właścicielami pary pięknych dalmatyńczyków: Pongo i Perdity. Wkrótce pupile witają na świecie 16 słodkich szczeniąt. Wydawać by się mogło, że nic nie zakłóci spokoju tej rodziny, ale w drzwiach staje szefowa Anity, Cruella de Mon. Chce odkupić szczeniaki i zrobić z nich futro… Opiekunowie piesków kategorycznie odmawiają, ale niedługo później pieski zostają porwane. Pongo i jego ukochana ruszają na poszukiwania swoich piesków. Filmowa wersja popularnej bajki Walta Disney'a to prawdziwa uczta dla każdego kinomaniaka, bez względu na jego wiek.

9. "Niezwykła podróż"

Właściciele trójki zwierząt: psa o imieniu Shadow, psa Chance oraz kotki Sassy to dzieci pani Laury, która decyduje się powtórnie wyjść za mąż. Razem z pociechami i swoim przyszłym mężem wyjeżdżają na wakacje do Chicago, a zwierzaki zostają u znajomych. Ich celem jest jednak odbycie niezwykłe podroży do domu, do ukochanych właścicieli, za którymi bardzo tęsknią. Pełna ciepła opowieść o niezwykłej przyjaźni zwierząt oraz miłości do swoich opiekunów: Petera, Hope i małego Jamiego. Z pewnością spodoba się nie tylko wielbicielom czworonogów.

10. "Śnieżne psy"

Wesoły dentysta z Miami, Ted Brooks, pewnego dnia otrzymuje telefon… Okazuje się, że czeka na niego spadek, który zapisała mu… jego matka na Alasce. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że matka czuje się doskonale i mieszka niedaleko niego… W taki oto sposób Ted dowiaduje się, że został adoptowany… Leci na Alaskę, aby dowiedzieć się czegoś o prawdziwej matce i zobaczyć, co odziedziczył. Ku jego zdumieniu jego majątkiem jest stary dom oraz… sfora psów husky. Zwierzaki zupełnie go ignorują, co potęguje frustrację dentysty. Gdy Ted po raz kolejny ląduje przez psy w śnieżnej zaspie, ma zamiar spieniężyć majątek, znajduje nawet kupca - ekscentrycznego mieszkańca tego samego miasteczka. Na skutek jednak zbiegu okoliczności bierze udział w wyścigu psów, zostaje maszerem, poznaje piękną Barb i… powoli zaczyna nie wyobrażać sobie życia w innym miejscu… W tym czasie dowiaduje się również wielu informacji o swoich rodzicach, o tym, dlaczego go oddali oraz… kim tak naprawdę jest. W ślad za nim podąża matka adopcyjna, obawiająca się stracić zaufanie ukochanego syna. To fajny, śmieszny, wesoły, ale jednocześnie wzruszający i pouczający film familijny Walta Disney'a.

Śmieszne, fajne i warte obejrzenia filmy familijne

11. "Beethoven" - seria filmów

Fajna Seria o wyjątkowo mądrym psie, imieniem Beethoven. W pierwszej części należał on do rodziny Newtonów. Trafił tam przypadkiem, co nie ucieszyło głowy rodziny, jednak wkrótce nawet i pan George Newton nie wyobraża sobie życia bez wielkiego psa. Bernardyn broni swojej rodziny oraz sprawia, że przeżywają razem niezwykłe przygody. W drugiej części pies zakochał się w suczce Missy i został ojcem. Jednak właściciele Missy nie chcieli dobrze dla piesków. Rodzeństwo Newton rusza na ratunek szczeniaczkom. W trzeciej części rodzina wybiera się na zlot rodzinny, a Beethoven… nieoczekiwanie jedzie razem z nimi! W części czwartej rodzina zapisuje psa na tresurę, co skutkuje poznaniem drugiego psa - identycznego wręcz. Bernardyny zamieniają się rolami… W piątej części przygód Beethovena opowiada o tym, jak psiak wykopał z ziemi cenny skarb. W szóstej części Beethoven zostaje psią gwiazdą i pada ofiarą porywaczy.

12. "Paddingtoni Paddington 2" - wersja filmowa

Paddington to sympatyczny miś w czerwonym kapeluszu, który zjawia się na dworcu w Londynie i… nie wie, dokąd pójść. Przybył z Peru, nikogo nie zna i szuka bezpiecznego domu, w jakim mógłby być szczęśliwy. Przygarnia go państwo Brown, Jonathan i jego siostra, którzy od tej pory nie zaznają nudy. W drugiej części Paddington niesłusznie zostaje oskarżony o kradzież książki i trafia do aresztu. Za wszelką cenę próbuje znaleźć prawdziwych złodziei.

13. "Stuart Malutki" i "Stuart Malutki 2"

Stuart jest myszą, która przebywa w sierocińcu. Pewnego dnia w placówce zjawiają się państwo Malutcy, którzy go adoptują. Stuart zostaje od tej pory synem oraz… bratem, bowiem w domu czeka na niego George. Jest on zawiedziony, chciał mieć prawdziwego brata, ludzkiej postaci… Z czasem jednak odkrywa jak wielkim szczęściem jest taki mały braciszek. W drugiej części natomiast Stuart zdaje sobie sprawę, że jego brat ma przyjaciół swojego wzrostu, a on… zaczyna czuć się samotny. Pewnego dnia ratuje ptaszka imieniem Margalo, ściganego przez groźnego sokoła. Tak zaczyna się ich wyjątkowa przyjaźń, która pokaże Stuartowi, że nawet malutki może być wielki.

14. "Noc w muzeum"

Larry jest życiowym pechowcem… Po rozstaniu z żoną trudno mu odbudować relację z synem, nie może znaleźć pracy… W końcu otrzymuje posadę nocnego stróża w Muzeum Historii Naturalnej. Od poprzedniego stróża dostaje kilka ważnych wskazówek i… tak zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda w jego życiu. Okazuje się bowiem, że w nocy eksponaty ożywają! Larry nawiązuje niezwykłe przyjaźnie z woskową figurą prezydenta Roosevelta, Hun Atyllą czy Krzysztofem Kolumbem… Syn nie wierzy, że w nocy po muzeum biega szkielet dinozaura, a malutkie figurki toczą ze sobą bitwy… Gdy Larry zabiera go do muzeum, oboje przeżywają niezwykłe przygody i zbliżają się do siebie. W drugiej części Larry wraz z przyjaciółmi muszą pokrzyżować plany Faraona, który chce wykraść słynną tablicę, dzięki którym co noc eksponaty ożywają. To śmieszne i fajne filmy familijne z doskonałym Piotrem Adamczykiem w polskiej wersji językowej.

15. "Król lew" - wersja filmowa

Ekranizacja jednej z najpiękniejszych bajek Walta Disney'a. Zwierzęta gromadzą się pod Lwią Skałą, aby uczestniczyć w prezentacji małego Simby, syna króla Mufasy i królowej Sarabi. Młody Simba wraz z przyjaciółką Nalą są para niesfornych lwiątek, które pewnego dnia wymykają się z lwiej Ziemi i zostają zaatakowane przez hieny. Ratuje je król Mufasa, który bardzo troszczy się o syna. Nie podoba się to Skazie, bratu Mufasy, który miał nadzieję objąć tron, zazdrosny zwabia Simbę do wąwozu, którym pędzi stado. Mufasa ponownie ratuje syna, ale sam ginie, stratowany przez spłoszone przez hieny zwierzęta przerażony Simba ucieka. Przed wygłodniałymi sępami na środku pustyni ratuje go para przyjaciół: surykatkaTimon oraz guziec Pumba. Od tej pory Simba żyje z nimi w myśl motta "hakuna matata". Pewnego dnia odnajduje go dorosła już Nala, prosi o pomoc, gdyż Lwią Ziemią rządzą hieny i Skaza… Simba wraz z przyjaciółmi podejmują próbę odebrania stryjowi tronu. Piękny obraz z wyjątkowymi efektami, osiągniętymi dzięki technologii komputerowej.

16. "Piękna i Bestia" - wersja filmowa

Filmowa aranżacja pięknej bajki Walta Disney'a. Skromna Bella jest córką szalonego wynalazcy oraz obiektem zalotów niejakiego Gastona… Pewnego dnia jej ojciec znika, Bella zaczyna poszukiwania. Trafia do starego pałacu, który wygląda na opustoszały, ale zamieszkały jest przez ożywione sprzęty oraz… Bestię. Okazuje się, że w zamku przebywa jej ojciec. Bella zgadza się zostać zakładniczką stwora, a ten obiecuje wypuścić na wolność jej ojca. Załamana dziewczyna nie potrafi poradzić sobie z odosobnieniem oraz rozstaniem z rodzicem, po pewnym czasie jednak nawiązuje z Bestią niezwykłą więź… Z kolei zrozpaczony ojciec nawołuje mieszkańców miasteczka do ratowania Belli z rąk Bestii. Czy jednak ona będzie chciała opuścić zamczysko? Fajny film familijny o miłości, odwadze oraz cennych lekcjach, jakie daje nam życie.

17. "Czworo dzieci i coś"

Czworo dzieci przebywa na plaży w czasie wakacji. Ich rodzice chcą wziąć ślub, ale przyszłe przyrodnie rodzeństwo nie podziela ich entuzjazmu… Spotykają w czasie swoich ferii magiczne stworzenie, które potrafi spełniać marzenia. Piaskoludek spełnia życzenia dzieci, ale tylko do północy… wtedy wszystko wraca do normy. Niestety, ktoś chce go wykraść. Dzieci jednoczą siły i postanawiają ratować przyjaciela.

18. "Casper"

Wybór pada na doktora Harvey'a i jego córkę. Niego ekscentryczny naukowiec bardzo interesuje się duchami, pragnie bowiem nawiązać kontakt z ukochaną, zmarłą żoną, mamą Kate… W posiadłości oczywiście szalone duchy od razu dają o sobie znać, prowokując doktora i jego córkę. Ona z kolei zaprzyjaźnia się z sympatycznym duszkiem o imieniu Capser. Przeżywa z nim niezwykłe przygody i dowiaduje się, że za życia Casper mieszkał w tym domu, razem ze swoim tatą… Razem odnajdują Łazarza, niezwykłą maszynę, przywracającą duchy na powrót do żywych. Porcji eliksiru wystarczy dla jednej osoby - to dla Caspra szansa, ale czy ktoś nie potrzebuje eliksiru o wiele bardziej? To wspaniała opowieść o życiu i śmierci, ale również o niezwykłej przyjaźni i poświeceniu.

19. "Jumanji"

Nieśmiały Alan Parish, syn właściciela słynnej w miasteczku fabryki obuwia, po raz kolejny musi uciekać przez bandą Billego, chłopca z klasy, który go prześladuje… W drodze do domu znajduje na budowie dziwną grę planszową, z której wydobywają się odgłosy bębnów… Po kłótni z ojcem, który chce go wysłać do szkoły z internatem, Alan zostaje sam z koleżanką z sąsiedztwa, Sarą. Dzieci zaczynają grać, gdy z kominka wylatuje stado nietoperzy. Przy kolejnym rzucie kostką Alan… zostaje wciągnięty do gry. Mija 26 lat. W domu Parishów zamieszkuje Nora z osieroconymi dziećmi swojej siostry: Judie i Peterem. Rodzeństwo znajduje na strychu grę z bębnami i kontynuuje rozpoczętą ponad ćwierć wieku temu rozgrywkę. W domu pojawia się dorosły już Alan, ale kolejny ruch również nie należy do niego. Przyjaciele odnajdują Sarę i wiedzą, że tylko jeśli skończą grę, wszystko wreszcie wróci do normalności. Doskonałe efekty specjalne, jak na rok 1995. Ten fajny film familijny doczekał się kontynuacji, aczkolwiek "Jumanji 2" nie ma związku z pierwszą częścią. Akcja toczy się w grze, w środku dżungli.

20. "Pani Doubtfire"

Komediodramat, stworzony na podstawie powieści Anne Fine. Głównym bohaterem jest komik Daniel, który nie może znaleźć stabilnego zatrudnienia, nie jest również wzorem odpowiedzialności, czym skłania swoją żonę do decyzji o rozstaniu… Trudno mu odbudować relacje z dziećmi: nastoletnimi Lydią i Chrisem oraz kilkuletnia Natalie… Znajduje jednak na to sposób. Jego talent aktorski sprawia, że - przebrany za poczciwą starszą panią, Euphegenię Doubtfire - zostaje zatrudniony przez byłą żonę, Mirandę jako… niania swoich dzieci. Daniel szybko zyskuje serce pociech, ale i swojej małżonki, skutecznie odsuwając od niej kolejnych adoratorów. Daniel w międzyczasie zyskuje również na popularności jako komik, a dokładniej jego kobiece wcielenie. Jako pani Doubtfire robi karierę w telewizji. Po pewnym czasie jednak jego małe oszustwo wychodzi na jaw, jak zareagują najbliżsi?

21. "Pacyfikator"

Shane, porucznik sił specjalnych, ponosi porażkę - w akcji ginie profesor, którego miał chronić. Po tym wydarzeniu zostaje opiekunem jego rodziny: żony i dzieci, gdyż są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Żona udaje się po tajne dokumenty po zmarłym mężu, a Shane zostaje sam z piątką dzieci: nastoletnią, zbuntowaną Zoe i Sethem, niespełnionym młodym aktorem, jak również młodą harcerką Lulu, kilkuletnim Peterem oraz niemowlakiem Tylerem. Jak twardy oficer poradzi sobie z taką gromadką? Choć na początku nastawieni do siebie z dystansem, po pewnym czasie zaprzyjaźniają się, przeżywając ciekawe i bardzo zabawne przygody.

22. "E.T."

Wyjątkowy film familijny o niezwykłej przyjaźni. Elliot boryka się z rozpadem swojej rodziny: jego rodzice się rozwiedli i nic już nie będzie takie samo, jak kiedyś. Bardzo cierpi i nie potrafi sobie poradzić z tym, co się stało. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się E.T., przybysz z innej planety. Między istotą a chłopcem wywiązuje się niezwykła przyjaźń, co pomaga mu przejść przez trudne chwile. Niestety, nowemu przyjacielowi grozi niebezpieczeństwo.

23. "Życie od kuchni"

Kate jest wziętą szefową kuchni i…pracoholiczką. Każdą wolną chwilę spędza w restauracji swojej kuchni, która jest jej nagrodą za ciężką pracę. Jej idealne z pozoru życie burzy śmierć siostry i konieczność zaopiekowania się jej córeczką, Zoe. Kate na początku nie potrafi porozumieć się z siostrzenicą, która najwyraźniej bardzo tęskni za mamą… Udaje się to Nickowi, który pomaga w kuchni pod nieobecność Kate. Początkowo zniesmaczona jego obecnością w restauracji Kate zaczyna patrzeć na mężczyznę łaskawszym okiem. Czy te wydarzenia zmienią jej życie i nadadzą mu sens? Ciepły, rodzinny i fajny film o gotowaniu i miłości, pokazujący, że pasja jest w życiu ważna, ale chyba jest coś o wiele cenniejszego i bardziej wartościowego.

24. "I kto to mówi" - seria filmów

Mollie zachodzi w ciążę ze swoim bogatym pracodawcą. Niestety, ten ani myśli o związaniu się z ciężarną… Od tej pory akcja opowiadana jest z punktu widzenia… dziecka w brzuchu, które komentuje to, co się dzieje. Pewnego dnia w ich domu pojawia się sympatyczny taksówkarz, James... Kolejne części to również historia, której narratorem jest mały Mikey, który dowiaduje się, że będzie miał… siostrę. Śmieszny i warty obejrzenia filmy familijny dla całej rodziny.

25. "Brzdąc w opałach"

Mały Bink jest oczkiem w głowie swoich zamożnych rodziców i ukochanej niani. Pewnego dnia do domu państwa Cotwell ma przyjechać fotograf, który zrobi brzdącowi piękne, pamiątkowe zdjęcia. Niestety, zamiast niego pojawiają się bandyci, który porywają malca dla okupu. Podczas gdy zrozpaczeni rodzice robią wszystko, aby odzyskać dziecko, rezolutny malec robi wszystko, aby przechytrzyć porywaczy. Stale im ucieka, odwiedzając wiele ciekawych miejsc - jak odkrywa niania - zupełnie jak w książce, którą ostatnio mu czytała. Czy to będzie wskazówką do odnalezienia chłopca? Zabawna komedia, doskonała na niedzielne popołudnie.

26. "Nie wierzcie bliźniaczkom"

Zabawna komedia dla całej rodziny. W podwójnej roli występuje tu Lindsay Lohan. Córka właściciela winiarni, Halle udaje się na obóz, gdzie spotyka Annie, córkę projektantki sukien ślubnych z Anglii. Dziewczynki są… identyczne. Zaprzyjaźniają się, nie wiedząc jeszcze, że są rozdzielonymi przed laty bliźniaczkami. Gdy staje się to dla nich jasne, postanawiają zamienić się miejscami, aby doprowadzić do spotkania się rodziców. I tak Halle przebywa w Anglii z mamą, a Annie wraca do Napa, do ojca, którego zawsze pragnęła poznać… Cała rodzina spotyka się w hotelu, gdzie ojciec bliźniaczek planuje wesele z niesympatyczną Meredith. Czy uda im się przypomnieć rodzicom o tym, jak silne łączyło ich przez laty uczucie? Wyjątkowo wzruszająca, ale i śmieszna produkcja o sile siostrzanej miłości.

27. "Czy to Ty, czy to ja?"

Kolejny propozycja to film familijny o perypetiach bliźniaczek. Jedna z nich jest ukochaną córeczką tatusia. Druga wychowuje się w sierocińcu. Spotykają się na obozie i odkrywają, ze są… identyczne. Alyssa i Amanda postanawiają zamienić się miejscami, aby nie dopuścić do ślubu Rogera, ojca Alyssy z niesympatyczną panną Clarice Kensington. Przypadkiem doprowadzają za to do spotkania Rogera z Dianą, opiekunką Amandy z sierocińca. Czy w obliczu rodzącego się uczucia dojdzie do ślubu z Clarice? Przezabawna komedia dla całej rodziny z bliźniaczkami Olsen w rolach głównych.

28. "Alvin i wiewiórki"

Alvin i jego bracia, Szymon i Teodor, są… wiewiórkami, które trafiają do domu Dave'a, kompozytora piosenek. Odkrywa on, ze zabawne gryzonie mają wyjątkowy talent - potrafią śpiewać. I tak oto wszyscy stają się sławni: wiewiórki jajko wykonawcy oraz Dave jako ich opiekun i aranżer. Niestety, ktoś zamierza porwać wiewiórki i wykorzystać ich talent do własnych celów. Fajny, śmieszny i warty obejrzenia film familijny z komputerowym obrazem sympatycznych wiewiórek oraz znakomitymi aranżacjami znanych przebojów zafascynuje najmłodszych widzów, ale i ich opiekunów.

29. "Garfield"

Garfield jest typowym kanapowcem: to leniwy domowy kot, który uwielbia spać i jeść lasagne. Jego opiekun - John - spełnia zachcianki swojego pupila każdego dnia. Do chwili, gdy w domu pojawia się przybłęda, pies Oddie. Od tej pory John zaczyna dzielić swoją uwagę i z troską zajmować się pieskiem. Garfield robi wszystko, aby pozbyć się przybysza. Gdy w końcu Oddie znika, targany wyrzutami sumienia kot rusza na poszukiwania. Zabawa, ale i mądra opowieść o snobistycznym kocie, który pokazuje swoja odwagę i wielkie serce.

30. "Cała ona"

Laney Boogs jest spokojną i nieco zakompleksioną licealistką, która uwielbia malować. W jej szkole dochodzi do zakładu - szkolny amant Zack zakłada się z kolegami, że żadna dziewczyna mu się nie oprze. Aby to udowodnić, wybór pada właśnie na nieświadomą niczego Laney. Choć niechętna początkowo do chłopaka, po pewnym czasie zaczyna dostrzegać w nim coś wyjątkowego, a on zmienia się pod wpływem znajomości, dzięki której z kolei Laney przechodzi prawdziwą metamorfozę. Co stanie się, gdy cała prawda o zakładzie wyjdzie na jaw? Ciepły i pełen humoru film familijny warty obejrzenia dla nieco starszej widowni. Idealny do wspólnego oglądania z nastolatkiem, jako punkt wyjścia do rozmów na temat samooceny i pierwszych zauroczeń.

Komentarze