Dla kogo przeznaczone są zabiegi medycyny estetycznej?

Wizyta u doktoraZabiegi chirurgiczne wchodzą w zakres medycyny estetycznej, ale jest to znacznie szersze pojęcie. Wprowadzono je stosunkowo niedawno, bo w latach 70-tych dwudziestego wieku.

Czy chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna to to samo?

Medycyna estetyczna koryguje i "poprawia" wszelkiego rodzaju problemy z zewnętrznym wyglądem w o wiele szerszym zakresie niż robią to kosmetyczki i salony piękności. Oznacza to, że zabiegi medycyny estetycznej mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarza specjalistę, nawet wtedy, kiedy nie są to inwazyjne metody chirurgiczne. Zabiegi tego typu trudno potraktować jako proste "upiększanie". Osoby niezadowolone ze swojego wyglądu maja naprawdę poważne problemy, które często powodują nawet problemy psychiczne. Dlatego profesjonalna medycyna estetyczna powinna zajmować się pacjentem kompleksowo, nie ograniczając działania wyłącznie do korekty wyglądu.

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Drparda.com.pl to klinika, która zatrudnia specjalistów z różnicy dziedzin. Z pacjentami pracuje między innymi chirurg, psychodietetyk i doświadczone pielęgniarki. Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem i niezbędnymi badaniami. Po przeprowadzonym zabiegu każdy pacjent drparda.com.pl otoczony jest troskliwą opieką. W razie potrzeby udzielane są konsultacje dotyczące rekonwalescencji po zabiegu, specjalista zajmuje się także ustaleniem optymalnej diety dla pacjenta. W drparda.com.pl cały zespół kształci się na bieżąco zapoznając się z najnowszymi trendami i zaawansowaną aparaturą do zabiegów, która znajduje się w klinice. O poziomie świadczonych usług mogą świadczyć liczne komentarze i podziękowania z którymi można zapoznać się na stronie drparda.com.pl.

Kiedy najlepiej skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Jeśli chodzi o zabiegi zwane potocznie odmładzającymi to zasada jest prosta - im wcześniej tym lepiej. Chociaż rzadko jest to widoczne proces starzenia się organizmu, a co za tym idzie i skóry rozpoczyna się po 25 roku życia. Około 30 lat to wiek, w którym warto zasięgnąć konsultacji i wspólnie ze specjalistą zastanowić się jak utrzymać zdrowy i młody wygląd. Oczywiście w grę wchodzi nie tylko medycyna estetyczna, ale właściwy tryb życia, dużo aktywności na świeżym powietrzu, zdrowy sen i zrównoważona dieta.

Osoby, które na pierwszą wizytę zdecydują się dopiero wtedy, kiedy pojawią się pierwsze widoczne symptomy starzenia się - na przykład zmarszczki lub worki pod oczami muszą liczyć się z tym, że potrzebne będą bardziej zaawansowane zabiegi, które również okażą się bardziej kosztowne.

Komentarze