Cytaty o kobietach. Mądre sentencje i aforyzmy na temat kobiet

Cytaty o kobietachKobieta: żona, matka, córka, pracownica, przyjaciółka. Jaka jest kobieta? Co można o niej powiedzieć? Poniżej znajdują się bardzo różnorodne i piękne cytaty oraz mądre sentencje na temat przedstawicielek płci pięknej.

Czy kiedykolwiek szukałaś cytatu, który odzwierciedlałby Twoją osobę? Tu znajdziesz 10 inspirujących sentencji (aforyzmów) o kobietach

"Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta - sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga - skarbem"

Napoleon Bonaparte
Inspirująca sentencja znanego dowódcy, według niego piękna kobieta podoba się mężczyznom, którzy na nią tylko patrzą, są nią zauroczeni, zafascynowani, zaś dobra kobieta to taka, w której można się zakochać. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ jeśli szukamy kobiety pięknej, nie chcemy poważnego związku, chcemy się zakochać, ale nie myślimy zwykle o głębszej relacji. Jeśli zaś poszukujemy kobiety dobrej, szczerej, lojalnej, czułej, troskliwej: to sygnał, że poszukujemy prawdziwej miłości i partnerki na całe życie. Jeśli ją znajdziemy: jesteśmy w posiadaniu prawdziwego skarbu, jak powiedział Bonaparte.

"Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana"

Erich Osterfield
Piękny cytat o prawdziwej naturze kobiet: kiedy są zakochane, kochają, są słabe, czyli zapatrzone w obiekt swoich uczuć, są w stanie wiele, a nawet wszystko dla niego zrobić, a kobieta jest z kolei najsilniejsza i najszczęśliwsza, gdy nie tylko kocha ale i jest kochana. To piękny cytat, z którym na pewno zgodzi się każda zakochana szczęśliwie kobieta ale również matka, która obdarza wyjątkową miłością swoje dziecko.

"Cały świat i wszystko na nim jest piękne, ale najpiękniejsza jest kochająca kobieta"

Mahomet
Mahomet twierdził, że najpiękniejszy jest cały świat, ale rzeczą najpiękniejszą jest miłość kobiety. To prawda i wie o tym każdy mąż oraz dziecko, którzy doświadczają miłości kobiety: żony czy matki. Jak kochają kobiety? Przede wszystkim mocno, szczerze, są oddane, lojalne, szczere oraz potrafią się poświecić dla miłości. Kobiety traktują miłość bardzo emocjonalnie, nie wstydzą się okazywać uczuć wobec rodziców, męża czy dziecka.

"Kiedy kobieta akceptuje swój wiek, staje się pewna siebie"

Elizabeth Barrett Browning
Każda Pani się z tym zgodzi: mamy problem z akceptowaniem swojego wieku, upływającego czasu, zmian, jakie czyni on w naszym wyglądzie, w tym pojawiających się zmarszczkach. Tak naprawdę jednak jedynie akceptacja swojego wieku pomoże kobiecie w pełni cieszyć się życiem. Jeśli kobieta zaakceptuje to, ile ma lat i jak wygląda, podniesie się jej samoocena i pewność siebie. Będzie jawiła się innym jako osoba świadoma siebie ale i swojej wartości. Warto więc pogodzić się z upływającym czasem i zamiast na operacje plastyczne i inne zabiegi upiększające, przeznaczyć fundusze na wycieczkę zagraniczną z ukochanym lub wyjazd do SPA, gdzie w czasie masaży i kąpieli, poczujemy się doskonale.

"Piekło kobiet to starość"

François de La Rochefoucauld
Podobny krótki cytat do poprzedniego, tutaj kwestia jest ujęta nawet bardziej dosadnie: starość kobiet traktowana jest przez nie jako piekło, panie boją się starości, obawiają się utraty urody i braku zachwytu w oczach ukochanego męża. Tak naprawdę jednak dla mężczyzn kobieta jest piękna zawsze, mimo pojawiających się zmarszczek czy siwych włosów. Panowie naprawdę zakochani, kochają wewnętrzne piękno, a najbardziej dla nich atrakcyjna jest kobieta naturalna, która akceptuje siebie taką, jaka jest.

"Kobieta staje się piękną dopiero wtedy, gdy wykarmi dziecko i ogrzeje łoże"

Ali ibn Abi Talib
Kolejny, mądry aforyzm, który mówi o tym, czym jest natura kobiet i jakie zadania stawia życie przed każdą przedstawicielką płci pięknej. Wiele współczesnych kobiet stawia na karierę i decyzję o założeniu rodziny odkłada na bliżej nieokreślone jutro. Według autora cytatu jednak piękno kobiety tkwi w wypełnianiu zadań jej przeznaczonych: w znalezieniu miłości oraz spełnianiu się w macierzyństwie. Z pewnością zgodzi się z tym każda żona i matka: dopiero po wyjściu za mąż i urodzeniu dziecka poczuła się spełniona i w pełni szczęśliwa. To właśnie w rodzinie kobieta realizuje się najlepiej. Nic dziś również nie stoi na przeszkodzie, aby była wykształcona, pracowała zawodowo i rozwijała się na wielu polach.

"Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne"

Vivien Leigh
Znana brytyjska aktorka bardzo trafnie wypowiedziała się na temat kobiet w jednej ze swoich sentencji. Według niej nie ma pań brzydkich, nieatrakcyjnych, są tylko takie, które jeszcze swojego piękna nie odkryły. Co może pomóc kobiecie w odkryciu jej prawdziwego piękna? Zwykle jest to kochający mężczyzna. W wielu przypadkach kobiety odkrywają swoje piękno wraz z upływem czasu: zaczynają rozumieć, że jego upływ jest nieuchronny, a tylko one odpowiadają za to, jak będą za kilka lat wyglądać i czuć się. Zaczynają uprawiać sport, zdrowo się odżywiać i dbać o siebie, aby długo cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

"Chciałbym spotkać prostą dziewczynę, która będzie szczęśliwa, robiąc normalne, codzienne rzeczy. Chciałbym, żeby lubiła filmy, hamburgery, coca-colę i muzykę. Nie ożenię się, dopóki nie znajdę takiej dziewczyny, nawet gdyby miało to nastąpić, gdy będę miał 30, 40, a nawet 50 lat"

Elvis Presley
Ciekawy i jakże piękny aforyzm znanego muzyka. Powiedział on, że chciałby poznać zwyczajną, prosta dziewczynę, której radość będą dawały małe rzeczy, zwykle te, które wykonuje codziennie. Poszukiwał on kobiety, która będzie się radowała tym, co robi i musi robić i będzie czerpała z tego satysfakcję. Nie szukał eleganckiej, dystyngowanej damy, ale kobiety, która - jak mówił - zje hamburgera i napije się coli, która będzie tak zwyczajna, że… aż wielu paniom trudno w to uwierzyć. Tak naprawdę jednak marzenia podobne do Elvisa ma wielu mężczyzn. Poszukują oni kobiety zwyczajnej, pięknej w swojej prostocie, zakochanej w życiu i uśmiechniętej każdego dnia.

"Ona nie jest szczęśliwa. Szczęśliwa kobieta nie śmieje się tak głośno. Szczęśliwa kobieta śmieje się w środku. Jakby się świeciła"

Jacek Kaczmarski
Polski poeta i muzyk w ciekawy sposób opisał kobiety za pomocą mądrego i jakże inspirującego cytatu: według niego szczęśliwa kobieta nie tyle śmieje się głośno, czyli pokazuje swoją radość, ile okazuje szczęście niejako w środku - autor przyrównał to do świecenia. Kobieta szczęśliwa cieszy się tak, że niewiele osób to widzi, zwykle aż emanuje radością, ale wiedzą o tym jedynie Ci, którzy ją dobrze znają.

"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca - miejsca gdzie mieszka miłość"

Audrey Hepburn
I na koniec zachwycający cytat znanej aktorki: powiedziała ona piękne słowa na temat kobiet i kobiecego piękna. Według niej piękno kobiety nie zależy od tego, co ma ona na sobie, jak wygląda - ale od tego, co ma w sobie. To bowiem jej charakter sprawia, że kobieta jest wartościowa. Te słowa powinna wziąć sobie do serca każda przedstawicielka płci pięknej.

Cytaty o kobietach są niezwykle inspirujące prawda? Z pewnością dla wielu pań okażą się ciekawym życiowym mottem, które sprawią, że jeszcze bardziej pokochają swoją naturę, czasem tajemniczą, czasem zmienną, czasem nie do wytrzymania, ale dzięki temu jakże piękną!

Komentarze