Cytaty motywacyjne - sentencje motywujące

Cytaty motywacyjneNie masz sił iść dalej i chcesz się natchnąć do dalszej walki z przeciwnościami losu? Szukasz motywacji do działania? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Poniżej 17 ciekawych, motywacyjnych cytatów

któryś z nich z pewnością zainspiruje Cię i sprawi, że zaczniesz widzieć swój cel na nowo.

"Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka ani łatwa"
Maria Skłodowska-Curie

Piękne słowa znanej badaczki i zdobywczyni Nagrody Nobla. Według niej droga do osiągnięcia celu nie jest ani łatwa ani szybka: musimy się wysilić i włożyć trochę wysiłku w to, aby zrealizować swoje marzenia. Poza tym… to, co nie przychodzi bez trudu ma większą wartość niż to, co otrzymamy bez wysiłku.

"W życiu nie zawsze wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają Ci, którzy postanowili walczyć"
Kamila Rowińska

Znana autorka i trenerska personalna również wyraziła swoje zdanie na temat życia. Stwierdziła ona, że nie zawsze wygrywają ci, którzy są atrakcyjni, mądrzy i przebojowi. Zwykle zwycięstwo odnoszą osoby, które podjęły trud i wysiłek, aby zrealizować swoje pragnienia. To bardzo motywujący cytat dla każdego klienta trenerki: zachęca on do działania i aktywności w imię osiągania zamierzonych sobie celów.

"Twoje życie staje się lepsze tylko, kiedy Ty stajesz się lepszym"
Anthony Robbins

Cytat motywujący do pracy nad sobą, do samorozwoju. Według autora nasze życie będzie lepsze, jeśli to my będziemy stawali się coraz lepsi. Uczmy się, dokształcajmy, bądźmy ludźmi oczytanymi, ciekawymi świata, walczmy ze swoimi wadami, jak w jednym z poprzednich cytatów: pamiętajmy, że pozytywne zmiany zaczynają się w nas samych.

"Życie jest niesamowicie ciekawe i zaskakujące. Po jakimś czasie Twoje największe cierpienia zamieniają się w źródła Twojej największej siły"
Drew Barrymore

Znana aktorka wypowiedziała się na temat życia w sposób, który wielu może zdumieć ale i zachęcić do refleksji. Według autorki życie jest bardzo zaskakujące. Stwierdziła ona, że po jakimś czasie doceniamy wszystko to, co się nam w życiu przydarzyło, nawet chwile trudne, bolesne i złe są dla nas cenną lekcją i źródłem naszej siły. Warto o tym pamiętać.

"W życiu nie ma porażek. Są tylko lekcje"
Jennifer Aniston

Kolejna znana aktorka ciekawie wyraziła się na temat życia. Jej krótki ale jakże trafny cytat może stać się łatwym do zapamiętania cytatem motywacyjnym dla wielu z nas. Aniston stwierdziła, że w życiu nie możemy mówić o czymś takim jak porażka. W każdej z nich widzi ona bowiem cenną lekcję, która daje nam cenne wskazówki na przyszłość, jest ważnym doświadczeniem, które uchroni nas od popełniania podobnych błędów.

"Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie"
Henry Ford

Podobnie o porażkach wypowiadał się amerykański inżynier, założyciel marki Ford. Uważał on, że każda porażka, każde niepowodzenie w naszym życiu również jest dla nas cenną lekcją i okazją do tego, by podejść do sprawy raz jeszcze, by spróbować po raz kolejny. Tym razem jednak, nauczeni doświadczeniem, z pewnością wykonamy zadanie poprawnie.

"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie"
M.K. Gandhi

Prosty ale i bardzo piękny cytat, mówiący o tym, że jeśli pragniemy zmian w swoim życiu, zacząć musimy od siebie samych. Wielu z nas ma tendencje do narzekania oraz szukania winowajców w innych, w czynnikach zewnętrznych. Warto jednak przyjrzeć się sobie i od siebie zacząć zmiany na lepsze.

"Gdy wieją wichry zmian, jedni budują mury, inni budują wiatraki"
Przysłowie chińskie

Wspaniałe i mądre przysłowie chińskie, które w ciekawy sposób obrazuje to, jak dziś zachowuje się wielu ludzi… Jak je rozumieć? Metaforę można wyjaśnić następująco: gdy dzieje się coś nieprzewidywalnego, jedni ludzie uciekają, obawiają się tego, krytykują (budują mury). Inni zaś korzystają z tego, idą z prądem (budują wiatraki). To piękne słowa, która każdy z nas powinien wziąć sobie do serca i zrobić wszystko, aby tych budujących wiatraki było jak najwięcej.

"Każdego dnia rób jedną rzecz, która Cię przeraża"
Eleanor Roosevelt

Wspaniały cytat motywacyjny amerykańskiej dyplomatki, której rada może być idealnym zaleceniem dla osób, cierpiących na fobie ale nie tylko. Poleciła ona, by każdego dnia robić jedną rzecz, która napawa nas lękiem - to doskonała metoda na przezwyciężenie swoich obaw oraz poradzenie sobie z wątpliwościami: dla przykładu, jeśli przeraża nas rozmowa z szefem na temat podwyżki, zaplanujmy, że kolejnego dnia z nim porozmawiamy. Jeśli się nie uda: trudno ale już nie będziemy mieli się czego obawiać. Jeśli szef się zgodzi: będziemy mogli cieszyć się z awansu. Takie motto jest doskonałe dla osób niepewnych siebie, nieśmiałych, zakompleksionych, borykających się z nieustannym uczuciem lęku, niepokoju, niepewności.

"Największym błędem, jaki człowiek może popełnić to strach przed popełnieniem błędu"
Elbert Green Hubbard

Nie działasz, bo obawiasz się porażki? Boisz się, że się nie uda, że popełnisz błąd, narazisz się na wyśmianie? Twoim błędem jest właśnie ten strach, który musisz w sobie zwalczyć. Tak naprawdę porażka jest elementem życia każdego z nas i nie da się jej uniknąć. Poza tym… im bardziej czegoś unikamy, tym łatwiej się na to natknąć. Odważ się i działaj, jeśli się nie uda: wyciągnij lekcję na przyszłość i jutro zrób to lepiej.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś"
Mark Twain

Piękny cytat, który powinien stać się mottem wielu z nas. Jak go rozumieć? Autor miał na myśl to, że w przyszłości możemy bardziej żałować tego, czego nie zrobiliśmy niż to, co zrobiliśmy, nawet, jeśli nie powiodło się nam. Za kilka dni, tygodni czy lat nawet porażka będzie dla nas bardziej wartościowa niż zaniechanie działania. Będzie lekcją, cennym doświadczeniem, a takie warto zbierać.

"Zrób to zanim będziesz gotów, gdyż nigdy nie będziesz gotów, jeśli będziesz czekać"
Les Brown

Kolejny cytat o odwlekaniu działania, czy to z powodu lęku czy poszukiwania odpowiedniej chwili: żadna nie będzie lepsza niż obecna! Czekając na bardziej sprzyjające okoliczności możemy przegapić te, które są, a są najlepsze! Wielu z nas odkłada spełnienie swoich marzeń: może później, może jak dostanę awans, może kiedyś… a co zrobimy, jak owe "kiedyś" nigdy nie nadejdzie? Działaj odważnie i nie czekaj na lepsze jutro, uczyń dzień dzisiejszy najlepszym z możliwych!

"Kiedyś - nie ma takiego dnia tygodnia"
Janet Dailey

Jeszcze jeden cytat o podobnej tematyce, tym razem krótki ale jakże treściwy: według autorki nie ma takiego dnia tygodnia jak "kiedyś". Odwlekanie działania na bliżej nieokreśloną przyszłość nie ma żadnego celu, jeśli zaś zdecydujemy, że chcemy coś zrobić, powinniśmy dokładnie określić kiedy lub zacząć od razu. Pozwoli nam to na osiągnięcie zamierzonych celów o wiele szybciej i efektywniej.

"Nie sądzę, by ktokolwiek był na tyle mądry, aby ocenić, co jest możliwe, a co nie"
Henry Ford

Kto z nas nie wypowiedział przynajmniej raz takich słów: to niemożliwe! Czy było tak w istocie? Czy jeśli głębiej się nad tym zastanowić, nie mogło się to udać? Miewamy tendencję do zaprzestania działania w razie pojawienia się jakiś kłopotów. Od razu zmieniamy front i zasłaniamy się wygodnym stwierdzeniem, że to niemożliwe, że się nie uda. Tymczasem jednak, jeśli odważymy się spróbować, może się okazać, że nasze wątpliwości były zupełnie bezpodstawne. Warto działać odważniej i zaryzykować!

"Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela

Kolejny cytat motywujący o tym, czy i kiedy coś jest niemożliwe… według autora cytatu może nam się wydawać, że coś jest niemożliwe do chwili, gdy to zrobimy. Wtedy staje się jasne, że nasze wątpliwości były bezpodstawne. Cytat ten uczy nas nie tylko wiary we własne możliwości, jak i namawia do odważnego, zdecydowanego działania, nakierowanego na osiągniecie zamierzonego celu.

"Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą"
Harv Eker

Bardzo trafnie określone myślenie i działanie wielu współczesnych ludzi… Wielu z nas marzy o czymś, ale skupia się bardziej na narzekaniu, że nie może tego otrzymać niż na tym, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę chcemy. Jeśli będziemy mieć jasno wytyczone cele, o wiele łatwiej będzie nam je spełniać.

"Być może urodziłaś się bez skrzydeł ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"
Coco Chanel

Na koniec piękny cytat Coco Chanel, skierowany do kobiet ale i panowie mogą znaleźć w tych słowach coś inspirującego. Ceniona ikona mody stwierdziła, że każda kobieta jest wyjątkowa i niepowtarzalna ale nie każda zdaje sobie z tego sprawę, nie każda od razu potrafi wydobyć swoje piękno, czyli zacytowane skrzydła. Ważne jest jednak to, aby pozwolić im wyrosnąć, czyli odkryć swój potencjał, talenty, prawdziwą wartość.

Nietrudno znaleźć wśród powyższych cytatów tą wyjątkową sentencję, która nas zmotywuje nas do działania oraz sprawi, że będziemy działać aktywniej, odważniej i chętniej. Masz już swoje motto? Wspaniale, zapamiętaj je lub zapisz i ciesz się swoja złota myślą, wcielając ją w życie każdego dnia.

Komentarze

Michu
Motywacja, a w zasadzie brak motywacji to jeden z głównych przyczyn porzucenia naszych celów, planów, niestety wielu ludzi sądzi, że jest ona dana raz na zawsze. Jednakże to błędne założenie, w teorii motywacja jest tym czynnikiem napędowym całe nasze działanie oraz chęć robienia czegoś, natomiast gdy ona opadnie to nasze działania w ustalonym przez nas kierunku (chodzi o nasz wcześniej założony cel) również zanikają, dlatego zawsze dalej twardo iść po swoje!