Chromowane paznokcie - jak wyglądają i jak je zrobić?

Chromowany manicurePełen barw i nietuzinkowych efektów świat manicure’u po raz kolejny został opanowany przez nowy trend. Chromowane paznokcie podbiły serca wielu kobiet, w tym także celebrytek. Czym właściwie jest ten efekt i jak go uzyskać?

Paznokcie z efektem chromu

Salony kosmetyczne co chwilę proponują swoim klientkom coraz nowsze i bardziej efektowne sposoby stylizacji paznokci. Nieograniczona paleta barw, zaskakujące dodatki i ozdoby, a także intrygujące efekty to coś, co dla stylistek paznokci jest codziennością.

Co obecnie jest w trendach? Niektóre stylizacje nigdy nie wychodzą z mody - mowa tu na przykład o eleganckim frenchu. Serca kobiet skradły także stylizacje, do których wykonania potrzebna jest jedynie cielista baza hybrydowa - kobiecy i delikatny look gwarantowany.

Poza klasyką, do wyboru miłośniczek trendów w stylizacji paznokci jest także… manicure chromowany! To efekt, który przypomina swoim blaskiem metaliczny połysk. W zależności od koloru bazowego i użytych produktów możemy uzyskać paznokcie przypominające lśniące złoto, mieniące się, holograficzne wzory, a nawet idealną taflę lustra!

Jakimi produktami można zrobić chromowane paznokcie?

By osiągnąć ten intrygujący efekt na paznokciach, mamy kilka metod do wyboru. Każda z nich gwarantuje nieco inny rodzaj osiągniętego błysku, co daje jeszcze większy wybór. Jakie zatem produkty mogą zapewnić nam chromowane paznokcie?

  • Specjalne lakiery - lakiery hybrydowe, które mają w sobie niewielkie metaliczne drobinki mogą z powodzeniem stworzyć intrygujący efekt chromu. Ważne są tutaj ruchy pędzelka - powinny być długie i równomierne, gdyż drobinki będą układały się zgodnie z jego pociągnięciami. Można tę cechę wykorzystać i stworzyć na płytce ciekawe, chromowane wzorki.
  • Folia transferowa - to kolejny sposób na osiągnięcie metalicznego efektu na paznokciach. Można odbić ją równomiernie przy pomocy specjalnego kleju lub docisnąć ją w kilku wybranych miejscach, tworząc tym samym nieco delikatniejszy efekt.
  • Pyłek - to najczęściej wybierany produkt do tworzenia chrome effect. Kolorów pyłków i ich ostatecznego wykończenia mamy naprawdę wiele. Co więcej, efekt można modyfikować także przy pomocy koloru bazowego. Wystarczy wetrzeć go równomiernie w płytkę, a następnie zabezpieczyć całą stylizację topem.

Manicure chromowany - krok po kroku

Niezależnie od produktu docelowego, który ma nam zapewnić ten nieoczywisty efekt, pierwsze kroki będą takie same jak w przypadku każdej innej stylizacji hybrydowej - należy odpowiednio przygotować płytkę oraz skórki. Po nałożeniu bazy można przystąpić do tworzenia metalicznych paznokci.

Jeśli wykorzystujesz lakier, wystarczy, że dokładnie je pomalujesz. Chcąc użyć folii transferowej, pamiętaj, że musisz mieć na paznokciach "klejącą" warstwę. Po aplikacji lakieru, połóż na płytkę specjalny klej, który zapewni Ci idealne odbicie folii. Następnie zabezpiecz wszystko topem. Aplikacja pyłku natomiast wygląda jeszcze inaczej - wciera się go w utwardzony top bez warstwy klejącej, a następnie zabezpiecza całą stylizację ponownie lakierem Top Coat.

Stylizacja paznokci daje mnóstwo możliwości - nie musisz wykorzystywać chrome effect na całej płytce, możesz utworzyć nim różne wzory, mieszać kolory i tworzyć niepowtarzalny manicure. Wypróbuj efekt chromowanych paznokci i sprawdź, jak będzie prezentował się na Twoich dłoniach.

Komentarze